Kedimi bırakmak istiyorum

421440

Hectopat
Kedimi dışarıda bırakmayı düşünüyorum. Kedim 1 yaşında ve her gün sürekli camdan bağırıyor, artık dayanamıyorum, dışarıya bırakırsam geri gelmez, sürekli başka kedilerle takılıyor. Buna bir çözüm gerekli.
Evde eşyalarımız zarar görüyor ve bazı planlarımızı yapamıyoruz.
• Kedim hiç dışarı çıkmadı ve onu dışarıya ölüme terk etmiş gibi hissetmek istemiyorum.

Son düzenleme:
Sert hareketlerinden de anlaşılacağı gibi sanki çiftleşmek istiyor. Veterinere götürüp bir sağlık sorunu falan var mı diye baktırdınız mı?

Kısır değilse kızgınlık döneminde. Kediye de size de yazık. Kısırlaştırıp evde yaşamasına şans tanımanız lazım. Bunları yapamayacak durumdaysanız dışarıya terk etmek yerine en azından sahiplenecek bir gönüllü arayın lütfen.

Kedimi dışarıda bırakmayı düşünüyorum. Kedim 1 yaşında ve her gün sürekli camdan bağırıyor, artık dayanamıyorum, dışarıya bırakırsam geri gelmez, sürekli başka kedilerle takılıyor. Buna bir çözüm gerekli.
Evde eşyalarımız zarar görüyor ve bazı planlarımızı yapamıyoruz.
• Kedim hiç dışarı çıkmadı ve onu dışarıya ölüme terk etmiş gibi hissetmek istemiyorum.

En basidinden dışarı atılan köpekler yüzunden insanlar ölüyor. Neden dışarı bırakıyorsun? Barınak diye bir şey var duydun mu? Evcil hayvan diye geçer ama aran da bağ ulaşınca annesi/babası olursun. Sen de bu duygu yer edinememiş. Ben Müslüman'ım diye affedersiniz şeyinizi yirtiyorsunuz ama iş buna gelince kafa 1 numara hayvan deyip geçiyorsunuz. Madem bakmayacaksın neden alıyorsun? Benim oğlum/kızım diye hitap ettiğim bu güzellikler yeterince ilgi görmüyor.

Benim gördüğüm üç çözüm yolu var,
  1. Kısırlaştırmak ve tırmalama tahtası alıp alıştırmak
  2. Birine, olur da bakmak istemezse geri getirmesi şartıyla sahiplendirmek
  3. Barınağa vermek(hastalanması muhtemel).
Benim önerim ilk seçenek, diğer yollarda mutsuz ve/veya sağlıksız yaşaması büyük ihtimal.

Geri
Yukarı