Kedinin patiyle elimi çizmesinden kuduz olur muyum?

Normalde böyle olmasından bulaşmaz değil mi hocam.
Hocam kuduz hayvaların salyasından bulaşan bir virüstür. Kedi sizi ağzıyla ısırmadığı için oran düşüyor. Ama kedi salyasıyla tırnaklarını vs. yaladıysa salyasının tırnaklarına bulaşması sonucu kuduz tırnaklara yayılabilir ama bu çok düşük bir ihtimaldir. Ayrıca kedi derimi açacak veya kanatacak bir şekilde zarar vermedi diyorsunuz. O yüzden bir şey olmayacağını düşünüyorum.

Hocam ama yine de bir hekime görünün. Eğer bir şekilde kaptıysanız çok ihtimal vermiyorum ama kaptıysanız geri dönüşü yok. Kuduzdan şuana kadar dünya üzerinde 6 kişi kurtulabildi ve her yıl 59 bine yakın kişi ölüyor kuduzdan. İlk kurtulan arkadaş 2005'te kurtuldu. Yani geri döndürülmesi neredeyse imkansız bir hastalık.

Son düzenleme:
Hocam kuduz hayvaların salyasından bulaşan bir virüstür. Kedi sizi ağzıyla ısırmadığı için oran düşüyor. Ama kedi salyasıyla tırnaklarını vs. yaladıysa salyasının tırnaklarına bulaşması sonucu kuduz tırnaklara yayılabilir ama bu çok düşük bir ihtimaldir. Ayrıca kedi derimi açacak veya kanatacak bir şekilde zarar vermedi diyorsunuz. O yüzden bir şey olmayacağını düşünüyorum.

Hocam ama yine de bir hekime görünün. Eğer bir şekilde kaptıysanız çok ihtimal vermiyorum ama kaptıysanız geri dönüşü yok. Kuduzdan şu ana kadar dünya üzerinde 6 kişi kurtulabildi ve her yıl 59 bine yakın kişi ölüyor kuduzdan. İlk kurtulan arkadaş 2005'te kurtuldu. Yani geri döndürülmesi neredeyse imkansız bir hastalık.

Ben yine de görüneceğim ama doktorlarda o şekilde bulaşmayacağını söylüyorlar.
Bir de ben o olay olduğu gibi gittiğim gibi elimin o bölgeesini 6-7 kere yıkadım.

Bu kadar ciddi bir konuda erken destek talep etmeniz iyi olmuş(!) Risk hala devam ediyor. Sağlık kuruluşlarına bir sorun derim. Muhtemelen bir şeyiniz yoktur ama bir şeyiniz varsa da telafisi olmuyor diye biliyorum. O yüzden belirti göstermeden gitmek gerekiyor. Geç kalındıysa da bilmiyorum.

Kan değerlerinde belirli olur mu hocam daha geçen kan değerlerime baktırdım.
Kan değerlerinden anlaşılacağını sanmıyorum hocam. Ama bence korkmanıza hiç ama hiç gerek yok. Kanla temas etmemiş sonuç olarak. Kedi salyasıyla değil de tırnaklarıyla çizdiği için ihtimal zaten düşüktü bide kanla temas etmedi diyorsunuz ihtimal neredeyse 0'a yakın gibi gözüküyor. Hiç telaş etmenize korkmanıza gerek yok. Sadece içiniz rahat olsun kafanıza takılmasın diye bir hekime görünün dedim.

Kan değerlerinden anlaşılacağını sanmıyorum hocam. Ama bence korkmanıza hiç ama hiç gerek yok. Kanla temas etmemiş sonuç olarak. Kedi salyasıyla değil de tırnaklarıyla çizdiği için ihtimal zaten düşüktü bir de kanla temas etmedi diyorsunuz ihtimal neredeyse 0'a yakın gibi gözüküyor. Hiç telaş etmenize korkmanıza gerek yok. Sadece içiniz rahat olsun kafanıza takılmasın diye bir hekime görünün dedim.

Sağlık ocağına görünsem olur mu?

Arkadaşlar ben bir sokak kedisi severken patisi ile çok az çizdi kanama vs olmadı ama merak ediyorum bu olalı 8-9 ay oldu bir sıkıntı olur mu?

İlk olarak kuduz 14 saat içerisinde gelişen bir virüstür ve kedinin tırnağında bakteri olsaydı ve sanada bulaşsaydı en geç 3 gün içerisinde hasta olurdun. Yani takma

Geri
Yukarı