Kediyi Döven Asker!

Ah ah askerlerin kudretlisi en imanlısı olarak nam salmış askerlerimiz şimdi ne hallerde. Bizim askerlerimiz gittikleri yerlere huzur sükunet ve esenlik götürürdü zamanında. İman azaldıkça böyle olaylar artar. Benden hikayesi.

Hangi aslanın aslan için yas tuttuğunu gördük doğada. Ayrıca sizin dediğinizin tam tersi, bir videoda Aslan, karnında yavrusu olduğu için, başka bir hayvanı öldürdüğünden dolayı pişmanlık duyuyordu. Bunu bazı 2 ayaklı hayvanlar yapamıyordu bir zamanlar.La hayvan bizden daha üstün ya, insanlık pişmanlıktır bence.
Aslan biraz yanlış oldu ama ülkeler arası insanların insanlar için yas tutmasını konu aldım. Doğada hayvanların aklı olmadığından insafı da yoktur denebilir ama annelik duyguları daha gelişmiş de denebilir. Orada gerçekten pişmanlık duyuyorlar mı bilemem, fakat ``İnsanlık pişmanlık değildir çünkü...`` şeklinde söylemler bulabiliriz. ``İnsanlık pişmanlık değildir çünkü doğada en yüksek insafa sahip olan insandır. Çünkü düşünebilir``

Aslan biraz yanlış oldu ama ülkeler arası insanların insanlar için yas tutmasını konu aldım. Doğada hayvanların aklı olmadığından insafı da yoktur denebilir ama annelik duyguları daha gelişmiş de denebilir. Orada gerçekten pişmanlık duyuyorlar mı bilemem, fakat ``İnsanlık pişmanlık değildir çünkü...`` şeklinde söylemler bulabiliriz. ``İnsanlık pişmanlık değildir çünkü doğada en yüksek insafa sahip olan insandır. Çünkü düşünebilir``

Bu işin biyolojisi, şusu, busu var. İçgüdüler, düşünsel ve algısal zekaları vesaire. Hepsini görmemezlikten gelip, hayvanların, aklı-duygusu yoktur demek çok büyük yanlış. Bu konu hakkında biraz bilimsel makale okumanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca YouTube'dan hayvanların neler yapabileceğini görmek adına bir kaç video izleyerek araştırmanızı genişletebilirsiniz. Örneğin, bu yüzyılda, Bonoboların, taş devrindeki insanların yaptığı aletlere benzer aletler yaptığını, yiyecek hazırlamalarını, tablet gibi şeyleri kullanabildiklerini vesaire biliyoruz. Duygu meselesine hiç girmiyorum, onu zaten hep biliyorduk.Genelleme yapacak olursak, canlıların bir kısmı, insanlardan daha samimi geliyor bana.

Yazınızın sonlarına doğru kurduğunuz cümlelere gelecek olursak, katılıyorum.

Bu işin biyolojisi, şusu, busu var. İçgüdüler, düşünsel ve algısal zekaları vesaire. Hepsini görmemezlikten gelip, hayvanların, aklı-duygusu yoktur demek çok büyük yanlış. Bu konu hakkında biraz bilimsel makale okumanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca YouTube'dan hayvanların neler yapabileceğini görmek adına bir kaç video izleyerek araştırmanızı genişletebilirsiniz. Örneğin, bu yüzyılda, Bonoboların, taş devrindeki insanların yaptığı aletlere benzer aletler yaptığını, yiyecek hazırlamalarını, tablet gibi şeyleri kullanabildiklerini vesaire biliyoruz. Duygu meselesine hiç girmiyorum, onu zaten hep biliyorduk.Genelleme yapacak olursak, canlıların bir kısmı, insanlardan daha samimi geliyor bana.

Yazınızın sonlarına doğru kurduğunuz cümlelere gelecek olursak, katılıyorum.
Aklı duygusu yoktur demek gibi değil, düşünme yetileri kısıtlı olduğundan ötürü pişmanlık duyabilir mi çok emin değilim. Biyoloji işlerinde ancak sirke sinekleri hakkında konuşurum, ki Morgan anlar beni.
Son durumlara gelirsek de, asıl olay bunları kurabilmekte. Sirke sineklerindeki gibi yeni jenerasyonların daha farklı olması ama daha güçsüz ya da daha az nitelikli olması gibi. Bu denebilecek durumlar gitgide azalıyor. Bunu tersine döndürüp ilerlemek ve bu kavramları arttırmak da bizim elimizde denebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı