Keenetic Extra vs Keenetic Hopper

inflexible

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki modem arasında kaldım. Benim için önemli olan kablolu bağlantı, kablosuzun çok bir önemi yok yawasta olsa. Şu an VDSL 50Mbps kullanıyorum altyapı destegimde 75-80Mbps ileride fiber gelirse ya da fiber olan bir yere geçersemde modemi sorunsuzca kullanabilmek istiyorum, internet stabilitesi ve kararlılığı adına hangisini tercih etmeliyim? Ya da başka önerilerede açığım.

Tek korkum bir arkadaş çok ısındığından bahsetmiş o ısı beni uzun vadede korkutuyor, ısının sebebi 5GHz ise ben 2.4 GHz de kullancagım bilmiyorum etki eder mi ama.
Isınması normaldir diye düşünüyorum hocam. Isınsa bile öyle ölümcül derecede ısınmaz, o da bir sıkıntıya sebep olmaz.

Keenetic Hopper satın aldım teşekkürler,amazon prime umarım yarın veya cumartesi gelir.

Ürün geldi kurdum güncelledim ve yaklaşık 2 saattir kurcalıyorum ürünü çok begendim özellikle SNR margin ayarını istediğim gibi ayarlayabilmem çok hoşuma gitti. Hızımı 2-3 megabit düşürüp SNR marginimi 15 yapabildim. Genel olarak çekim kalitesi de bayağı arttı. Daha bayağı bir kurcalarım ben bunu:) teşekkürler öneri için.

Son düzenleme:
Keenetic Hopper satın aldım teşekkürler,amazon prime umarım yarın veya cumartesi gelir.

Ürün geldi kurdum güncelledim ve yaklaşık 2 saattir kurcalıyorum ürünü çok begendim özellikle SNR margin ayarını istediğim gibi ayarlayabilmem çok hoşuma gitti. Hızımı 2-3 megabit düşürüp SNR marginimi 15 yapabildim. Genel olarak çekim kalitesi de bayağı arttı. Daha bayağı bir kurcalarım ben bunu:) teşekkürler öneri için.
Hocam bir sürü özelliği ve bileşenleri var. Mesela bende Omni DSL var ve Statik IP hizmetim var. Bunu modeme takılı USB'me erişmek ve modemdeki gömülü Torrent uygulamasıyla Torrent çekmek için de kullanıyorum. Bir de SSTP sunucu bileşeni kurdum evimdeki IP adresini kullanıp KYK yurdunun ve okulun internetindeki yasakları deliyorum. Gerçekten meraklısına ve bu işleri anlayanlar için bayağı nimet bu modemler. Ben çok beğeniyorum Keenetic'i.

Hocam bir sürü özelliği ve bileşenleri var. Mesela bende Omni DSL var ve Statik IP hizmetim var. Bunu modeme takılı USB'me erişmek ve modemdeki gömülü Torrent uygulamasıyla Torrent çekmek için de kullanıyorum. Bir de SSTP sunucu bileşeni kurdum evimdeki IP adresini kullanıp KYK yurdunun ve okulun internetindeki yasakları deliyorum. Gerçekten meraklısına ve bu işleri anlayanlar için bayağı nimet bu modemler. Ben çok beğeniyorum Keenetic'i.
Yalnız bir şeyi bulamadım belki siz yardımcı olursunuz. Daha once izlediğim videolardan birinde oyunlara öncelik var gibi bir seçenek vardı bir de modemde ki seçili Ethernet girişlerinin özelleştirilmesi var ancak hangi seçenek ne işe yarıyor pek anlamadım. Sitediğim ana bilgisayarımın baglantısının en dusuk pinge sahip olması.

Yalnız bir şeyi bulamadım belki siz yardımcı olursunuz. Daha once izlediğim videolardan birinde oyunlara öncelik var gibi bir seçenek vardı bir de modemde ki seçili Ethernet girişlerinin özelleştirilmesi var ancak hangi seçenek ne işe yarıyor pek anlamadım. Sitediğim ana bilgisayarımın baglantısının en dusuk pinge sahip olması.
Dediğiniz olay IntelliQoS bileşeniyle oluyor hocam. Yönetim > Sistem ayarlarına girip bileşenler bölümünden Trafik Sınıflama Motoru bileşenini işaretleyip Güncellemeleri Yükleyin seçeneğine basın. Ardından modem önce güncellemeyi uygulayıp yeniden başlayacak. Soldaki sekmeden IntelliQoS sekmesini bulun orada olacak.

Hocam bir sürü özelliği ve bileşenleri var. Mesela bende omni DSL var ve statik IP hizmetim var. Bunu modeme takılı USB'me erişmek ve modemdeki gömülü Torrent uygulamasıyla Torrent çekmek için de kullanıyorum. Bir de sstp sunucu bileşeni kurdum evimdeki IP adresini kullanıp KYK yurdunun ve okulun internetindeki yasakları deliyorum. Gerçekten meraklısına ve bu işleri anlayanlar için bayağı nimet bu modemler. Ben çok beğeniyorum Keenetic'i.

Hocam statik IP olması şart mı? Android için hangi programı kuruyorsun? Bu aşağıdaki linkteki gibi mi yapıyoruz?

Geri
Yukarı