Keenetic Giga Köprüleme Yaparken İnternet Bağlantı Sıkıntısı

guruL

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır AirTies 5452 kullanıyordum. Şimdi Keenetic Giga satın aldım. Fakat ikisi arasında köprüleme yaparken sıkıntı çıktı. Arayüzlerini ayırmayı başarabiliyorum. Fakat Herhangi birinde internete giriş yapamıyorum. PPPoE protokol tipi var. Arayüzleri ayırdıktan sonra Keenetic Giganın arayüzüne girince kurulum gerçekleştirmem gerekiyor. Fakat, "Acaba ayarlar kısmında mı yanlış yaptım." diye düşünüyorum.
Opera Anlık Görüntü_2020-04-09_045133_www.youtube.com.png

Ayrıca bu kısımı anlayamadım. Cihazımın mac adresi ISS kayıtlı olduğu derken DSL MAC adresini mi yazacağım? Protokol tipi PPPoE yazıyor olması, bağlantı türünün de mi PPPoE olduğu anlama geliyor?
Opera Anlık Görüntü_2020-04-09_045352_192.168.2.1.png

Son düzenleme:
Keenetic Giga'ya PPPoE giremezsiniz DSL bağlantı için. Modeminizin ethernet portundan çıkan kabloyu Keenetic Giga'nın WAN portuna takın ve Giga'nın kurulum arayüzünden Statik IP seçin, PPPoE değil. Fiber bağlantınız yok PPPoE ile işiniz yok ki sizin. MAC kopyalamanıza da gerek yok, o da fiber bağlantı için. Kendi işinizi boşu boşuna karıştırmışsınız.

Keenetic Giga'ya PPPoE giremezsiniz DSL bağlantı için. Modeminizin ethernet portundan çıkan kabloyu Keenetic Giga'nın WAN portuna takın ve Giga'nın kurulum arayüzünden Statik IP seçin, PPPoE değil. Fiber bağlantınız yok PPPoE ile işiniz yok ki sizin. MAC kopyalamanıza da gerek yok, o da fiber bağlantı için. Kendi işinizi boşu boşuna karıştırmışsınız.
Youtubede videolara bakıyorum herkes başka bir şeyler yapıyor kafam karıştı. Link, bu linkte Recep Baltaşın anlattığı bir köprüleme var aynısını uyguladım da olmadı. Keenetic Giga, burada da kurulum kısmı var bana hangi kısımları girmem gerektiğini söyler misiniz? Kusura bakmayın bilmeyince ve çok video izleyince baka kaldım. Birileri diyor Pc'ye taktığınız etherneti ana modeminize takın işlemleri yapın sonra Giga'ya ayrı bir wan kablosu takın falan..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı