Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi Ping Sorunu Çözümü

AlperenS

Hectopat
Arkadaşlar, Keenetic'in Wi-Fi mesh özelliğini kullananlar için ping sorununun çözümünü söyleyeceğim. Kurulum yaptığınız zaman mesh sistemini aktif etmeyin, genişletici olarak kullanacağınız cihazdan manuel olarak Wi-Fi ağına bağlanın, mesh sisteminde modem kontrolör olarak işlev gördüğü için, genişleticiyi yöneten modem oluyor, bu yüzden kablosuz veri trafiği artıyor. Modemle, genişletici arasındaki veri yoğunluğu artınca bu da bizim oyunlarda ping yaşamamıza neden oluyor, ama manuel olarak yaparsanız iki cihazda kendi kendini yönetiyor ve Wi-Fi trafiği azalıyor, ve bu da stabil çalışmalarını sağlıyor. Kurulum hakkında bir sorunuz olursa yazabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

BURKOZA

Nanopat
Yer
Şarköy, Tekirdağ, Türkiye
Arkadaşlar, Keenetic'in Wi-Fi mesh özelliğini kullananlar için ping sorununun çözümünü söyleyeceğim. Kurulum yaptığınız zaman mesh sistemini aktif etmeyin, genişletici olarak kullanacağınız cihazdan manuel olarak Wi-Fi ağına bağlanın, mesh sisteminde modem kontrolör olarak işlev gördüğü için, genişleticiyi yöneten modem oluyor, bu yüzden kablosuz veri trafiği artıyor. Modemle, genişletici arasındaki veri yoğunluğu artınca bu da bizim oyunlarda ping yaşamamıza neden oluyor, ama manuel olarak yaparsanız iki cihazda kendi kendini yönetiyor ve Wi-Fi trafiği azalıyor, ve bu da stabil çalışmalarını sağlıyor. Kurulum hakkında bir sorunuz olursa yazabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.
Hocam merhabalar, şimdi Keenetic City siparişi veriyordum ve konuyu gördüm. Ben 5GHz yakın menzilde telefon ve mi box'ım için kullanacağım ancak sorum şu; Mesh sistemi kurduğunda tek ağ olacağı için telefon ile mi box'ı o ağlara bağladığımda, yakın menzilde -örneğin aynı odada- 5 GHz ağına mı bağlı olacak cihaz yoksa 2.4GHz mi yoksa otomatik olarak Router mı bunu belirleyecek? Bunu özelleştirebilir miyim modem veya Router arayüzü üzerinden? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim.

KS
AlperenS

AlperenS

Hectopat
Hocam merhabalar, şimdi keenetic City siparişi veriyordum ve konuyu gördüm. Ben 5GHz yakın menzilde telefon ve mi Box'ım için kullanacağım ancak sorum şu; mesh sistemi kurduğunda tek ağ olacağı için telefon ile mi Box'ı o ağlara bağladığımda, yakın menzilde -örneğin aynı odada- 5 GHz ağına mı bağlı olacak cihaz yoksa 2.4GHz mi yoksa otomatik olarak router mı bunu belirleyecek? Bunu özelleştirebilir miyim modem veya router arayüzü üzerinden? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim.

Eğer mesh sistemi kuracaksanız modeminiz keenetic City'yi yönetecektir. Yani sizin ek bir işlem yapmanıza gerek yok. Cihazınız, 5GHz menzilinde ise keenetic City otomatik olarak cihazınızı 5 GHz hızında internete bağlar. Eğer menzil dışında iseniz keenetic City otomatik olarak cihazınız 2.4 GHz hızında internete bağlar. Eğer ayrı ayrı olmasını istiyorsanız bunu modem arayüzünden özelleştirebilirsiniz. Modemde 2 ağ adı oluşturup birini 2.4GHz diğerini 5GHz yapabilirsiniz. Keenetic City bunu otomatik olarak algılayacaktır zaten. :)

Son düzenleme:

LordEagle

Decapat
Merhaba hocam ben de aynı sorundan şikayetciyim Keenetic Omni Dsl modem kullanıyorum mesh sistemi için de Keenetic Lite ürününü aldım hız konusunda herhangi bir kayıp söz konusu değil ancak anlık ping sorunu çok fazla yaşıyorum sizin yönteminiz işe yarar mı acaba ?

Yeni konular

Yukarı