Kekeme olan birisi ile dalga geçen okuldaki arkadaş grubu nereye şikayet edilir?

Hocam o işi okulda yapmak problem değil mi? Okul sonrası sosyal yaşamda yakalamak daha mantıklı değil mi?
Okulda yapın dediğimi hatırlamıyorum kral, çıkışta git hiç bir şey demeden çak yüzüne yumruğu bir daha laf atarsan yüzünü parçalarım de.

Yok hocam Allah korusun ilk yumruğu ben atarsam olan bana olur. Nefsi müdafaa dan kendimi korurum okulda o kadar. Okulda kimseye vurmam kırmam.
Kral inan her zaman ilk yumruğu atan kazanır.

Hocam dinlemeyin gerçekten ilk olarak siz kavga etmeyin size laf attıklarında siz de onlara karşılık vermeye çalışın hafiften. Fakat eğer onlar size zarar vermek isterse siz onlara zarar vermeden savunun kendinizi. Zaten disipline giderler.
Onlara zarar vermeden savunun kendinizi?? He o dalga geçen çocuklar bu arkadaşı pataklayacak itecek bu arkadaşta yere yatıp kendini savunmaya çalışcak he? Aslanlar gibi kavga et o çocuklarla çak yumruğu hepsine.

Okulda yapın dediğimi hatırlamıyorum kral, çıkışta git hiç bir şey demeden çak yüzüne yumruğu bir daha laf atarsan yüzünü parçalarım de.

Kral inan her zaman ilk yumruğu atan kazanır.

Onlara zarar vermeden savunun kendinizi?? He o dalga geçen çocuklar bu arkadaşı pataklayacak itecek bu arkadaşta yere yatıp kendini savunmaya çalışcak he? Aslanlar gibi kavga et o çocuklarla çak yumruğu hepsine.
Eyvallah hocam Allah razı olsun. Konu kapanabilir herkes fikrini belirtti teşekkür ederim yazan herkese.

İyi sosyaller herkese. Sizden akıl almam gerektiğini düşündüğüm için buraya yazıyorum. 9 yaşından beri kekemeyim ve şu an okuduğum okulda (meslek lisesi) benim bu durumuyla dalga geçen 3'lü arkadaş grubu var. Kendimle çok barışık olmama rağmen bazen dokunmuyor değil. Bu durumda ne yapabilirim?
Bursa'da isen iletişime geçelim dostum, zevkle sana destek olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı