Kemal Kılıçdaroğlu 4 Lidere 54 Vekil Teklif Etmiş

Mehmet Karahanlı’nın infaz edilip konseyin dağıldığı tarih ile Meral Akşener’in konuşma yaparak 6’lı masayı dağıttığı tarih aynı. :)
Masada birbirlerini yeme diye bir durum yok. Derin Devlet zaafı olan bir parti aldığı tehditlere boyun eğdi. Çekilmesi yetmezmiş gibi CHP'nin içine de operasyon için ahlaksız teklifte kullandılar ama ters tepti. Bu durumdan CHP ve Memleket Partisi kârlı çıkar, AKP ve MHP zararlı çıkar.
Operasyonu yiyen partiden bir miktar CHP'ye ve Memleket Partisi'ne oy geçişi olur.
Tabi İyi Parti'ye de MHP tabanından özellikle İç Anadolu'da bir miktar oy geçişi olacaktır. Çünkü onlara göre İyi Parti doğru olanı yaptı.

Hangi seçimde %30 alacaklar?
Meclis seçiminde 30-35 civarı olabilir.
CB seçiminde Bay Kemal, RTE ve İnce aday olacak gibi. Belki İyi Parti de çıkarır.

RTE'ye kesinlikle oy vermeyecek %65 seçmen var.
Şu an;
RTE %35
Bay Kemal %45
İnce ve İyi Parti'nin adayı halka umut olamayacağı için ortadaki %20'den en az 10 puan dağılır. Büyük kısmı Bay Kemal'e verir.
İlk turda Bay Kemal %52-55 arası alır bence.
Uata sen bu çok gizli bilgileri nereden öğreniyorsun. komplo teorilerini bırakın. Halk boş oy atar yine de hepmağlub kılıçdaroğluna oy atmaz.

Masanın 2 tanesi eski AKP'li. Diğeri muhafazakar öbürünü bilmiyorum. Siyaset bu ilerleyen zamanlarda AKP'nin saflarına katılmayacakları ne malum. Kendi eliyle rakibine milletvekili vermiş bile olabilir.

Burada çevrede boşuna demiyoruz, seçim sadece göstermelik. Bu kemal için solcularla papaz oldum. Kimse bir adamı ölümü pahasına korumaz, vardır bir çıkarı..

Hepsinin ampul olduğu ortaya çıktı yani. Kırmızı, mavi, yesil, mor irili ufaklı ampuller.
Geçende dediğim gibi çoğu bir kişiye çalıştığı doğrular yönde hareket ettiler. Olan yine biz millete olacak. Bir 5 sene daha bu millet neler neler görecek.

Oturdum mısırımı patlattım yiyerek izliyorum.

Masanın 2 tanesi eski AKP'li. Diğeri muhafazakar öbürünü bilmiyorum. Siyaset bu ilerleyen zamanlarda AKP'nin saflarına katılmayacakları ne malum. Kendi eliyle rakibine milletvekili vermiş bile olabilir.
SP, AKP'nin babası RP'nin devamı. SP için AKP hain evlat.
Deva ve Gelecek de SP için sevecen torun, AKP içinse hain evlat.
Korkularla siyaset yapılmaz. Eğer Bay Kemal kazanırsa zaten ihanet için bir gerekçe kalmaz. Kaldı ki CHP iktidar olmadığı halde yıllardır içinde muhafazakar milletvekilleri ile de devam ediyor. Abdüllatif Şener, Mehmet Bekaroğlu vs...

Sp, AKP'nin babası RP'nin devamı. Sp için AKP hain evlat.
Deva ve gelecek de sp için sevecen torun, AKP içinse hain evlat.
Korkularla siyaset yapılmaz. Eğer bay Kemal kazanırsa zaten ihanet için bir gerekçe kalmaz. Kaldı ki CHP iktidar olmadığı halde yıllardır içinde muhafazakar milletvekilleri ile de devam ediyor. Abdüllatif şener, Mehmet bekaroğlu vs...

MHP için AKP haindi şu an beraberler. Siyaset bu ne olacağı belli olmaz. Yarın rakibin 70 milletvekili dağıtır kendine çeker başkan olsan bile mecliste azınlıkta kalırsın.

MHP için AKP haindi şu an beraberler. Siyaset bu ne olacağı belli olmaz. Yarın rakibin 70 milletvekili dağıtır kendine çeker başkan olsan bile mecliste azınlıkta kalırsın.
MHP için AKP'nin konumu ile birbirinden kopan partilerin konumu biraz farklı. Tabi dediginiz gibi her şeyi de düşünmek lazım.
MHP'nin AKP'ye yaslanması, Soylu ve benzerlerinin yaslanması gibi bir sürü olay var.
Saadet Partisi Erbakan'ın emaneti olarak Milli Görüş hareketinin varlığını yaşatma sebebi. FETÖ'nün diş geçiremediği Erbakan'ın Refah Partisi'nde RTE öncülüğünde bazıları FETÖ'ye yeşil ışık yakarak babalarını (Erbakan'ı) yedi. Aile içindeki bu gerçek hainlik ile dışardan rakip partilerin birbirine hain falan demesi hiç benzer şeyler değil. Sığ partilerin dil bozukluğu sadece.

Bay Kemal CHP Genel Başkanı olduğundan beri kendi partisini büyütmekten çok muhalefeti büyütmeye çalıştı. Çünkü bu memlekette sol bir partinin kısa vadede tek başına iktidar olmayacağını biliyordu. Rakip çok güçlüydü ve birlikte hareket edebileceği diğer hareketlerin de desteğini almak lazımdı. Şimdiye kadar da bunu başardı.
Daha önce MHP'nin baraj sorunu vardı, onlara oy paylaşarak barajı geçirtti. Sonraki seçimde HDP'nin barajı geçmesi için oy paylaştı ve barajı geçirtti. İyi Parti'nin seçime girmesini engellemek isteyen iktidarın planını bozmak için milletvekili gönderip İyi Parti'nin de seçime katılmasını sağladı. Baraja takılmaması için İyi Parti'ye de Saadet Partisi'ne de hem ittifakta hem de parti listelerinde yer verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı