Kemal Kılıçdaroğlu'na haksızlık yapılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Buna benzer bir konu açmıştım ancak bu seferki konu farklı.

"Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın!" diye sosyal medyada akım yapanlara söylüyorum. Mansur Yavaş aday olsun istiyorsunuz. Peki neden? Kemal Kılıçdaroğlu yıllardır seçimleri kaybediyormuş. Mansur Yavaş'ın ne farkı var?

Çok beğendiğiniz ve aday olsun istediğiniz Mansur Yavaş, 2009'da kaybetti. 2014'te kaybetti, 2019'da kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 2010 yılından beri CHP'nin başında. Ki Mansur Yavaş o tarihlerden çok önce de MHP'de aktif siyaset yapan birisiydi. 1994'de de Beypazarı Belediye Başkanlığı seçimini kaybetti. Ancak şu an Kılıçdaroğlu olmasa ne millet ittifakı ne Mansur Yavaş ne de Ekrem İmamoğlu olurdu.

Ben burada Kılıçdaroğlu aday olsun demiyorum. Ancak aday olmasın çok başarısız bir siyasetçi diyenler yanılıyor. Kendisi bizzat olmasa da kadrolara seçtiği kişiler ve şu anki ittifak onun başarısı. Bunu görmezden gelmek bana saçma geliyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Buna benzer bir konu açmıştım ancak bu seferki konu farklı.

"Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın!" diye sosyal medyada akım yapanlara söylüyorum. Mansur Yavaş aday olsun istiyorsunuz. Peki neden? Kemal Kılıçdaroğlu yıllardır seçimleri kaybediyormuş. Mansur Yavaş'ın ne farkı var?

Çok beğendiğiniz ve aday olsun istediğiniz Mansur Yavaş, 2009'da kaybetti. 2014'te kaybetti, 2019'da kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 2010 yılından beri CHP'nin başında. Ki Mansur Yavaş o tarihlerden çok önce de MHP'de aktif siyaset yapan birisiydi. 1994'te de beypazarı belediye başkanlığı seçimini kaybetti. Ancak şu an kılıçdaroğlu olmasa ne millet ittifakı ne Mansur Yavaş ne de Ekrem İmamoğlu olurdu.

Ben burada kılıçdaroğlu aday olsun demiyorum. Ancak aday olmasın çok başarısız bir siyasetçi diyenler yanılıyor. Kendisi bizzat olmasa da kadrolara seçtiği kişiler ve şu anki ittifak onun başarısı. Bunu görmezden gelmek bana saçma geliyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.

AKP çok büyük algı yaptı bu yüzden kılıçdaroğlunun, mansura göre kazanma oranı daha az. Ve biz artık AKP'den bıktık risk almak istemiyoruz ilk turda sandıkta yolcu etmek istiyoruz.

AKP çok büyük algı yaptı bu yüzden Kılıçdaroğlu'nun kazanma oranı daha az. Ve biz artık AKP'den bıktık risk almak istemiyoruz ilk turda sandıkta yolcu etmek istiyoruz.
Maalesef bunu AKP kadar bizden olduğunu sandığımız insanlar yaptı. Oysa en başından beri planları Kılıçdaroğlu/Yavaş/İmamoğlu aday olsun diye insanları bölmekti. Erdoğan'ın karşısındaki adayda bizi birleştirmek değil.

Son düzenleme:
Maalesef bunu AKP kadar bizden olduğunu sandığımız insanlar yaptı. Oysa en başından beri planları Kılıçdaroğlu/Yavaş/İmamoğlu aday olsun diye insanları bölmekti. Erdoğan'ın karşısındaki adayda birleştirmek değil.

Kk da bazen çok boş yapıyor ama. Tutturmuş bir demirtaş ağzından düşürmüyor. Sussa kazanacak ama kazanmamak için direniyor.

Bu klasik soruya klasik cevapta bulunmak istiyorum: Liderlik vasfı yok + sürekli kaybeden at oynamamalı. Eğer gerçekten bu ülkenin menfaatini düşünüyorsa kazanma ihtimali en yüksek olanı aday göstersin(ler). Kılıçdaroğlu AKP'nin maşasıdır.

Halk sevmiyor bu adamı. Anlayamadınız mı artık?

2019'daki başarılar kendi eseriyse bunu önümüzdeki seçimlerde de göstersin ve aday olmasın. Başarılı bir siyasetçi falan da değil. İktidarın oy kaybettiği zamanlarda saçma sapan çıkışlarla (başörtüsü en büyük örnektir) gündemi saptırıp oy kaybını durdurdu.

Sürekli kaybeden at oynamamalı.
Mansur Yavaş, 2009'da kaybetti. 2014'te kaybetti, 2019'da kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 2010 yılından beri CHP'nin başında. Ki Mansur Yavaş o tarihlerden çok önce de MHP'de aktif siyaset yapan birisiydi. 1994'de de Beypazarı Belediye Başkanlığı seçimini kaybetti.
Madem kaybeden at oynamamalı. Mansur Yavaş da aday olmasın.

Son düzenleme:
Bunun sebebi insanların bu duruma rasyonel bakması, Kılıçtaroğlu'nun adaylığı çok riskli. Diğer olası adaylar her türlü kazanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı