Kemal Kılıçdaroğlu'na haksızlık yapılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke bağış yapmasaydım son cümle beni mahvetti.
Yaptığın bağış beni ilgilendirmez. Emin ol yaptığın bağışı yapmayıp sadece sesini kesip evde otursan ülkeye faydan çok olurdu.

Bence en mantıklı aday Ekrem İmamoğlu. Ben Mansur Yavaş'ında kazanabiliceğini düşünmüyorum, 2018'deki gibi hayal kırıklığı olur.

Son düzenleme:
Günümüz için sorunun cevabı en yakın seçimde AKP'den kurtulma şansımızın Mansur Yavaş ile daha yüksek ve hatta neredeyse garanti olması. Kılıçdaroğlu kötü biri değil fakat üstündeki algıyı kırması artık imkansıza yakın. Bu algı yüzden halkın bir kısmı ona oy vermek istemiyor. Kendisinin başarılı hamleleri olduğu kadar başarısız hamlesi de oldu. Oy bile kullanamayacak çocukların gidip ''Kılıçdaroğlu aday olmasın'' yazması normal, tabi bunu trollüğüne yapmıyorsa. Trollüğüne yapanlara diyecek bir şey yok yaşlarına veriyorum bu aptalca hareketlerini. Demokrat dedem üstündeki algının farkında olup doğru bir karar verir umarım.

- KK aynı anda yapamayacağı ters orantılı olan birçok şeyi yapacağını iddia ediyor. Herkes "Şöyle yapacak, böyle yapacak, her şey düzelecek" falan diyor ama farkında değiller ki dedikleri şeyler hep birbirinden yiyor. Yani mümkün olmayan şeyler.
- Hep sahneye oynuyor ve bazen gerçek olmayan ve kaos çıkaracak birçok şeyi de vurguluyor. Kendi planlarına sonra karşı çıkıyor ve "Ben öyle demedim" diyor.
- Başkasının geçmesine karşı olan inadı zaten ekstra saçma ve güven kırıcı. Çocukluğundan beri başkan olmak istemiş de bu inadın önüne geçememiş gibi.
- Birçok kişi şu an "Başkan değişsin" kafasına o kadar girmiş ki ne dese mantıklı buluyorlar. "Daha kötüsü olamaz" falan demeyin, dikkatlice seçmeyince her şekilde daha kötüsü olabilir.
(Daha diyebileceğim birçok şey var ama her şey aynı anda aklıma gelmiyor doğal olarak. Ve zaten burada hepsini yazmaya sayfa yetmez)
- Son olarak: KK siyasetçi değil, siyasi fenomendir.

Konu kendisinin başarılı ya da başarısız bir siyasetçi olması değil. Kendisinin başarılı hem de çok iyi bir insan olduğunu düşünüyorum. Amma velakin ülkenin yarısından fazlasına hitap etmiyor. İnsanlarin düşüncesine göre liderlik edebilecek biri değil bugün en ufak berbere gittiğinde bile şu muhabbet döner kim olacak abi Kılıçdaroğlunda liderlik vasfı yok bi kere cümlesi. Kendisi dünyanın en iyi insanı da olsa bu algıyı bu saatten sonra kiramaz. Akpnin yaptığı en iyi işlerden biride yıllardır Kılıçdaroğlunu ezik biri olarak göstermek ve bunu da başarıyla yaptı. Bundan kaynaklı bugün bu adama kimse oy vermez

Ben burada Kılıçdaroğlu aday olsun demiyorum. Ancak aday olmasın çok başarısız bir siyasetçi diyenler yanılıyor. Kendisi bizzat olmasa da kadrolara seçtiği kişiler ve şu anki ittifak onun başarısı. Bunu görmezden gelmek bana saçma geliyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Kemal bey olmasa millet ittifakı olmazdı diyorsunuz ama sizce millet ittifakının stratejileri çok mu iyi. 6+1 kişinin cumhurbaşkanı nasıl iş yapacak. Sistem her anlamda tıkanmaya aday. Hayat görüşleri birbirine taban tabana zıt insanlar da var orada.

Kemal bey: LGBT'lilere kimlik vereceğiz. diyor. Eşcinsel evliliklerin önünü açacak.
Temel bey: LGBT aile yapısının temeline konulan bir dinamittir diyor.
Kemal bey: İstanbul sözleşmesini tekrar getireceğiz diyor.
Temel bey: İstanbul sözleşmesine karşıyız diyor.
Kemal bey: Terör için yurt dışı harekat tezkerelerine karşı çıkıyor.
Meral hanım: Destekliyor.

Millet ittifakı terör operasyonlarına devam edecek mi? Ya da HDP bizim desteğimizle kazandınız deyip operasyonlara karşı mı duracak.

Nasıl olacak bu işler.

Bunun gibi çok misaller var. O sebeple Millet ittifakı başarı filan değil.

Buna benzer bir konu açmıştım ancak bu seferki konu farklı.

"Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın!" diye sosyal medyada akım yapanlara söylüyorum. Mansur Yavaş aday olsun istiyorsunuz. Peki neden? Kemal Kılıçdaroğlu yıllardır seçimleri kaybediyormuş. Mansur Yavaş'ın ne farkı var?

Çok beğendiğiniz ve aday olsun istediğiniz Mansur Yavaş, 2009'da kaybetti. 2014'te kaybetti, 2019'da kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 2010 yılından beri CHP'nin başında. Ki Mansur Yavaş o tarihlerden çok önce de MHP'de aktif siyaset yapan birisiydi. 1994'de de Beypazarı Belediye Başkanlığı seçimini kaybetti. Ancak şu an Kılıçdaroğlu olmasa ne millet ittifakı ne Mansur Yavaş ne de Ekrem İmamoğlu olurdu.

Ben burada Kılıçdaroğlu aday olsun demiyorum. Ancak aday olmasın çok başarısız bir siyasetçi diyenler yanılıyor. Kendisi bizzat olmasa da kadrolara seçtiği kişiler ve şu anki ittifak onun başarısı. Bunu görmezden gelmek bana saçma geliyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Adam haklı, dağılın.

Kılıçdaroğlu da aday olsun benim için o da dert değil fakat bize lazım olan bir güç dağılımı, tek partiden ziyade bir partiler topluluğuyla oluşan demoktarik bir meclis, işçi partileri meclise en son ne zaman girdi, kendi halindeki siyasi partileri ne zaman mecliste gördük.

Bu seçim malum kişi dışında kim kazanırsa kazansın ben daha büyük bir demokrasi ve daha çeşitli bir meclis göreceğimize inanıyorum.

Şunu söyleyeyim. 6'lı masada en büyük oy oranına sahip kişi Kemal bey. O sebeple onun aday olması bence daha mantıklı. Ama Meral hanımın partisindeki kişiler Kemal beyin aday olmasına karşı çıkıyorlar. İşte bu Kemal beye haksızlıktır.

6'lı masanın politik düşüncelerini bir kenara atın. Bu şekilde düşünün. Kemal beye yapılan haksızlıktır. Evet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı