Kemal Kılıçdaroğlu'ndan HDP ile görüşme sonrası açıklamalar

Belki de, ülke resmi dilleri olarak Türkçe ve Kürtçe olmak üzere iki tane olacak. Belki referanduma açarlar bunu bilemiyorum o kadarını artık, belki de hiç olmaz. Kanada örneği aklıma geldi. Orda da resmi diller İngilizce ve Fransızca.
Çünkü orada eyalet sistemi var.

Ülkede birçok etnik köken var, bazıları memleketini sorduğunda direkt etnik kökenini söyleyecek kadar kimliğine aşık. Ülkede sadece Kürtçe konuşulunca sorun oluyor! Bunu gerçekten anlamıyorum ya?
Konuşabilirsin fakat devlet dili yapamazsın.

Türkçe zaten resmi dil, bunda sorun yok demiş. Başlığa bak trol müsünüz olum? Kürtçe ye bilinmeyen dil denmesini eleştirmiş adam ki haklı bu ülkede kürt ve kürtçe yok mu?
Türkçe olmayan her yabancı dil için 'hatip tarafından Türkçe olmayan kelime kullanılmıştır' ifadesi kullanılıyor. Kürtçe nereden çıktı?

Ülkede birçok etnik köken var, bazıları memleketini sorduğunda direkt etnik kökenini söyleyecek kadar kimliğine aşık. Ülkede sadece kürtçe konuşulunca sorun oluyor! Bunu gerçekten anlamıyorum ya?

Lazca Arapça bilen inaanlar da var peki sokakta konuşan gördün mü hiç? Veya bir laz çıkıp lazcayı resmi dil olarak isteyip lazistan hayalleri kuruyor mu? Lisede hoca bana laz olmama rağmen laz kafası deyince gülüp geçiyorduk ama kürtler hakkında bir espri yapınca kuduruyorlardı. Daha çok eziklik içgüdüsü. Neden devletimiz, resmi dilimiz, bayrağımız yok kafasındalar.

Türkçe olmayan her yabancı dil için 'hatip tarafından Türkçe olmayan kelime kullanılmıştır' ifadesi kullanılıyor. Kürtçe nereden çıktı?
"TRT'nin TRT Kürdi diye bir kanalı var. TBMM'de nasıl olur da buraya bilinmeyen bir dil yazıyorsunuz? Binlerce yıldır konuşulan bir dili neden bilinmeyen bir dil yazıyorsunuz? Devlete çifte standart yakışmaz arkadaşlar. Evet resmi dilimiz Türkçe. Kimsenin bir şey dediği yok zaten."
Attığın haberi okuyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü orada eyalet sistemi var.

Konuşabilirsin fakat devlet dili yapamazsın.
Konudaki algı zorlaması nihayet moderasyon tarafından düzeltildi.

Ortada resmi dille ilgili bir muamma yok.
Sadece Kürtçe için kurumlarda kullanılan "bilinmeyen bir dil" ifadesine eleştiri yapıyor Bay Kemal. "Bizim dönemimizde böyle şeyler olmayacak" diyor.
Troller buradan çarpıtma çabası içinde.

"TRT'nin TRT Kürdi diye bir kanalı var. TBMM'de nasıl olur da buraya bilinmeyen bir dil yazıyorsunuz? Binlerce yıldır konuşulan bir dili neden bilinmeyen bir dil yazıyorsunuz? Devlete çifte standart yakışmaz arkadaşlar. Evet resmi dilimiz Türkçe. Kimsenin bir şey dediği yok zaten."
Troll bir tweet asmıştı o.
Moderasyon müdahale edip konudaki tweet'i silerek doğru düzgün bir haber kaynağı ekledi. Belki konu sahibinin haberi yoktur bundan. 😂

Trollerin panzehiri gerçeklerdir.
Gerçekleri kaynakları ile sunup moderasyona bildirerek gerekli düzeltmeleri yaptırabilirsiniz.

Yahu kardeşim devlet çifte standart yapıyor diyor. Resmi dil türkçedir isteyen istediği dili konuşsun. Resmi olmayan her dil bilinmeyen kelime olarak yazılır. Bu kadar basit.

Yahu kardeşim devlet çifte standart yapıyor diyor. Resmi dil türkçedir isteyen istediği dili konuşsun. Resmi olmayan her dil bilinmeyen kelime olarak yazılır. Bu kadar basit.

Bakın ben sizinle resmi dili falan tartışmıyorum isteyen istediği dili konuşsun bana ne. Trol başlık açıyorsunuz, konudaki haberin içeriğini bile bilmiyorsunuz diyorum. Yaptığın algıyı da anlıyorum fakat yeri bu forum değil, siz gidin sözlüklerde falan takılın.

A

Bakın ben sizinle resmi dili falan tartışmıyorum isteyen istediği dili konuşsun bana ne. Trol başlık açıyorsunuz, konudaki haberin içeriğini bile bilmiyorsunuz diyorum. Yaptığın algıyı da anlıyorum fakat yeri bu forum değil, siz gidin sözlüklerde falan takılın.

Tamam devlet çifte standart yapıyor kürtlere. Yanlışı bile savunuyorsunuz. Mecliste bilinmeyen dil diye bir ifade yok diyorum hala geveliyorsunuz. Neyin algısı.

Demirel'in bir sözü var:
"Ülkede hükümetin değişeceğini hissettiği gün trafik polisinin bile tutumu değişir."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tepedekilerin baskısından kurtulduğunu hisseden Emniyet Müdürü'nün görev yaptığı yöre halkı ile huzur içinde olması, kendisi için de bir başarı demektir.

Lazca Arapça bilen inaanlar da var peki sokakta konuşan gördün mü hiç? Veya bir laz çıkıp lazcayı resmi dil olarak isteyip lazistan hayalleri kuruyor mu? Lisede hoca bana laz olmama rağmen laz kafası deyince gülüp geçiyorduk ama kürtler hakkında bir espri yapınca kuduruyorlardı. Daha çok eziklik içgüdüsü. Neden devletimiz, resmi dilimiz, bayrağımız yok kafasındalar.

Ben Trabzonluyum, bana da Laz esprileri yapıldı. Bu düpedüz ırkçılıktır. Senin benim bunu anlayışla karşılamamız durumun vahametini hafifletmez. Birinin ırkı ile alay edersen sinirlenmesi normal. Bir Kürt'e bir de Laz'a istediğini diyebilirsin zaten. Karşı çıktı mı biri direkt bölücü oluyor biri de Pontus'cu. Artık bu işleri bırakalım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı