Kemirilmiş Ethernet kablosu sistemde donmaya sebep olur mu?

Ceyhun_x06

Hectopat
Daha fazla  
Bizim evde kedilerimiz var. Sabah kalktığımda Ethernet kablomun kemirildiğini içindeki tellerin dışarı çıktığını gördüm. Bantla falan düzeltmeye çalıştım. 3 gün önce oldu bu olay. O günden sonra bilgisayar oyun oynarken veya video izlerken donmaya başladı. Her 3 LoL maçının birinde oyun donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Ayriyeten mavi ekran hatası da almaya başladım. Acaba bu sorun Ethernet kablosundan olmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzu kablo ile bilgisayara bağlayıp, interneti telefon üzerinden almayı deneyin. Yine oyun kitlenecek mi? Bu arada performans düşüreceğini sanmam.

Kablosuzla bağlanmayı denedim. Şu an donma falan olmadı saatlerdir oynamama rağmen. Ama yarın biraz daha devam ettiririm.

Video izlerken donuyor derken bilgisayar donuyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Ping falan hiç yok. Akıcı şekilde oynarken aniden PC kitleniyor.

İçinde 4 ince kablo var. 3'ü sağlam 1 tanesi kopmuş bantlamıştım.

Ethernet kablosu ile sistemin kasmasını ilk defa duyuyorum imkansız gibi bir şey bu.

Kasma yok. Sadece kitleniyor hiçbir şey yapamıyorum reset atana kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…