Kenan Evren öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanki tek tarihimiz Osmanlı ya Türk oğlu Türküm Osmanlı bir soy değil eski bir Türk devletidir.

osmanlı-torunu_642351.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Osmanlı Cihan Devletidir. Selçuklu Cihan Devletidir. Bu ırktan gelip ona saygısızlık etme hakkını veren kim sana ? Atatürk'ün çocuğu olduğun gibi Osmanlının'da torunu olacaksın. Türklerin kurduğu en büyük iki devlet Osmanlı ve Selçuklu. Öncesinde kurulan devletler zamanla iç karışıklıklar ile yıkılmıştır. Türklerin önceden kurduğu devletler genel anlamda İslam ile tanışmadan kurulduğu için sağlam bir temel atılmamıştır. ''İslam kardeşliğinin sınırı yoktur''. Asıl konuya gelir isek dinde zorlama yoktur, ancak bizi biz yapan Türk-İslam bağıdır.

Profil resmine ve yazdıklarına bakacak olursak ya bilgi sahibi değilsin ya da kavram kargaşası yaşıyorsun. İslam kardeşliğinin sonsuzluğuyla Hitler'i pek bağdaştıramadım. Kendisinin 19 yaşındaki bir birey için rol-model olamayacak kadar hastalıklı ve toplumdan kendini soyutlamış bir yapısı vardı zira. Bir çocuğun cesedine bakacak mideniz yoksa, katilini sevecek kadar kör olmayın.

Hitler'i sevmemin konu ile alakası yok. Görüşler değişebilir. Hitler'i milyonlarca insanı öldürdüğü için sevmiyorum. Milyonlarca insana hükmetme yeteneği olduğu için seviyorum. @BeK00 tek tarihimiz Osmanlı değil, ancak önceki mesajımda bahsettiğim gibi çoğu devlet temeli sağlam bir dine inanmadığı için çöktü.

Bir ülkeyi ayakta tutan dini vecibelerini yerine getirmek falan değildir, milliyetçilik duygusudur. Türkleri İslamiyetin yücelttiğini söylüyorsun, lakin Türkler İslamiyeti yüceltti. Osmanlı devleti batma kısmına gelmiş küçük (Bizans dışında onları da üflesen yıkılacaktı) devletleri indirdi, wow ne kadar mükemmel. Sonra ne yaptı? Tüm İslam yöneticileri gibi teknolojide geride kaldı. Tüm cihana korku falan da salmadı. Öyle bir Türk devleti varsa da Moğollardır.
Korkmadıkları için Katolik kilisesi ''Kutsal İttifak'' adında bir orduyu Osmanlı'ya karşı kullanmak için topladı zaten değil mi ?
Biz Cihana korku salmadığımız için Viyana kapılarına dayandık değil mi ? Osmanlı'nın yıkılmasının tek bir sebebi var o da din falan değil.
''Fransız ihtilali'' çok uluslu politika sayesinde herkes kendi ülkesini kurmak istedi. İşte bu yüzden Osmanlı Geriledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz Mesajlar
Konuyu dağıtıyorum ancak ikidir gözüme takıldı kusura bakmayın, hocam ''herkez'' değil ''herkes'' . :)

Hitler'i sevmemin konu ile alakası yok. Görüşler değişebilir. Hitler'i milyonlarca insanı öldürdüğü için sevmiyorum. Milyonlarca insana hükmetme yeteneği olduğu için seviyorum. @BeK00 tek tarihimiz Osmanlı değil, ancak önceki mesajımda bahsettiğim gibi çoğu devlet temeli sağlam bir dine inanmadığı için çöktü.
Çok şükür bende Müslümanım. Hitler'in hükmetme yeteneğini bende seviyorum. Almanya bugün buradaysa Hitlere borçlu.

Korkmadıkları için Katolik kilisesi ''Kutsal İttifak'' adında bir orduyu Osmanlıya karşı kullanmak için topladı zaten değilmi ?
Biz Cihana korku salmadığımız için viyana kapılarına dayandık değilmi ? Osmanlının yıkılmasının tek bir sebebi var oda din falan değil.
''Fransız ihtilali'' Çok uluslu politika sayesinde herkez kendi ülkesini kurmak istedi. İşte bu yüzden Osmanlı Geriledi.
Bilim ve sanayide geri kalmamızda büyük etken.

Sanki tek tarihimiz Osmanlı ya Türk oğlu Türküm Osmanlı bir soy değil eski bir Türk devletidir.
  • Resimdeki o insanları Atatürk Sözüyle ne güzel açıklamış.
    • "Bizi yanlış yola sevk eden habisler, biliniz ki çok kere din perdesine bürünmüşlerdir."

Anaa körlerle sağırlar oturmuş renkleri tartışıyorlar. Türkiye'ye Osmanlının reklam arası demeye devam?

Müslüman bir Ülke'de yaşıyoruz.

Müslüman bir ülkede yaşamıyorsun. Öncelikle bunu öğrenmende ve idrak etmende fayda var bu bir. Devletin dini olmaz. İnsanların dini olur.

İkincisi, herkes senin dinine mensup olmak zorunda değil, bunu da anlamanda ve idrak etmende fayda var!

Üçüncüsü, bazıları hiçbir dine mensup olmayabilir. Bunu da anlamanda fayda var.

Dördüncüsü, çocuklara din eğitimi vermek çocuk istismarıdır. Ama bunu da idrak edebileceğini sanmıyorum.

Son olarak zorunlu din dersi sayesinde çok fayda gördük çok. Çok ilerledik. Teknolojimiz ilerledi, halakımız ilerledi. O kadar ilerledik ki, sokak ortasında karını döversin, bıçklarsın, gebertirsin kimse bir şey demek, ama öpersin, yemediğin hakaret ve dayak kalmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı