Kendi çalışma masamı yapmam ne kadar tutar?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
https://www.trendyol.com/ceramical/...3tdCY8ks0pH3IMlL5tZ7_2I5IyNKs_oEaAhdoEALw_wcB
Arkadaşlar bu fotoğraftaki gibi ahşap çalışma masası -üzerine sistem koyacağım fakat sadece sade görünüş olsun diye bu şekil istiyorum- fakat o ahşabını 2 metre olarak kerestecilerden veya başka bir yerden almak istesem kaça alırım? Ve altındaki o siyah renkli demiri de satan bir yerden alsak bu 2 metrelik ahşap çalışma masasını -üzerinde monitör+kasayı- taşıyacak bir demir alsam ve yapsam kaç TL tutar? İzmir'de yaşıyorum bu arada.

https://www.trendyol.com/ceramical/...3tdCY8ks0pH3IMlL5tZ7_2I5IyNKs_oEaAhdoEALw_wcB
Arkadaşlar bu fotoğraftaki gibi ahşap çalışma masası -üzerine sistem koyacağım fakat sadece sade görünüş olsun diye bu şekil istiyorum- fakat o ahşabını 2 metre olarak kerestecilerden veya başka bir yerden almak istesem kaça alırım? Ve altındaki o siyah renkli demiri de satan bir yerden alsak bu 2 metrelik ahşap çalışma masasını -üzerinde monitör+kasayı- taşıyacak bir demir alsam ve yapsam kaç TL tutar? İzmir'de yaşıyorum bu arada.
Linkteki ürün gibi suntadan yapılacaksa pek tutmaz aslında ama birkaç farklı yere sorun, fiyat çok değişken bu sektörde. Aynı dolaba 10.000 isteyen de 7.000 isteyen de oldu geçen ay.

Bence uğraştığına değmez. Zaten birkaç marangoza ve demirciye sorsan maliyetleri daha çok tutar gibi. Bu adamlar kazanıyordur ama toplu olarak ekstra ucuza alıyorlardır.

Hocam direk bu masayı almak daha ucuza gelir. Sağlam ayaklar zaten 300TL civarı. Kütük ağaç desen kalitesine göre o da 300TL'ye denk gelir. Anlayacağın attığın masanın fiyatına geliyor. Hiç uğraşmayın. Attığın masa sağlam duruyor, direkt al bence.

Attığın masanın bu kadar ucuz olmasının sebebi seri üretim ve kalitesiz malzeme kullanılması. Adamakıllı bir şey yapacağım diye yola çıkarsan çok pahalı maliyetler ortaya çıkar.

Bana kalırsa linkteki ürün fiyatı normal. Kendiniz yaptırmaya kalksanız şayet bunun malzemesi, işçiliği, nakliyesi buradaki fiyatını aşar. Demir ayaklar zaten en fazla tutan olur sanki. Bir de ahşap olarak mdf mi sunta mı oda en büyük etken dayanıklık için ve fiyat olarak. Tanıdığınız veya bildiğiniz bir marangoza ücreti kabaca ne tutar diye sorabilirsiniz. Ama ben fazla tutacağını düşünüyorum dediğiniz ölçü ve malzeme konusunda.

@Tearz @264523 Hocam aslında sıkıntı ailem ben bu masayıda alırımda şuan kullandığım masa yeni alacağım sisteme küçük geleceği için yenilemek istiyorum fakat bu masada çok sağlam ailemde bunu diretirde almaz yaptırmaz falan diye tereddüt ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı