Kendi çalışma masamı yapmam ne kadar tutar?

Haklısınız dediğiniz gibi yapmayı düşünüyordum bende aslında fakat o emeğe değer mi bilmem çokta ucuza gelmicek zaten almaktansa yapmak.
Güncel MDF fiyatlarını bilmeden konuşmak mantıksız, bir marangoza gidip fiyat al istediğin ölçüleri söyleyip ona göre hesabını yap, senin istediğin parça için koskoca plaka kesmesi gerekiyorsa fiyat uçar ama elinde senin ölçülerine göre kesilmiş parça varsa ucuza alırsın ama kesinlikle üründeki masa beş para etmez.

Güncel MDF fiyatlarını bilmeden konuşmak mantıksız, bir marangoza gidip fiyat al istediğin ölçüleri söyleyip ona göre hesabını yap, senin istediğin parça için koskoca plaka kesmesi gerekiyorsa fiyat uçar ama elinde senin ölçülerine göre kesilmiş parça varsa ucuza alırsın ama kesinlikle üründeki masa beş para etmez.
Hocam bir sorum var. Ölçüleri nasıl belirleyeceğim? 2 metre olarak abartı bir rakam dedim belkide odama olmicak bilmiyorum yani benim yapacağım şey monitör bu 24-27 inç arası birşey olacak tahminimde ve kasa olacak masanın üstünde ve bunlarında önüne klavye mouse haricinde defter kitap koyacak yer olmalı yani boyuna büyütürsek 150 cm 160 cm falan yaparsak boy artacak fiyat artacak sizce nasıl bir ölçüm olmalı?

Hocam bir sorum var. Ölçüleri nasıl belirleyeceğim? 2 metre olarak abartı bir rakam dedim belkide odama olmicak bilmiyorum yani benim yapacağım şey monitör bu 24-27 inç arası birşey olacak tahminimde ve kasa olacak masanın üstünde ve bunlarında önüne klavye mouse haricinde defter kitap koyacak yer olmalı yani boyuna büyütürsek 150 cm 160 cm falan yaparsak boy artacak fiyat artacak sizce nasıl bir ölçüm olmalı?
Kendim 1 yıl önce falan hem bilgisayar hem de ders çalışmak için bir masa yaptırdım, 110x60 2 adet MDF kestirip metal ayaklar ile L masa yaptım, memnunum ama biraz daha geniş yapabilirmişim.
Ayakları biraz sallanıyordu 1 tane duvar sabitleme aparatı ile sabitledim, bir tarafında kitaplarım vs. dururken bir tarafından monitörüm, klavyem ve farem duruyor.
L düşünüyor ise benim ölçülerim uygun lakin tek parça yaparım dersen 130x60 geniş istersen 130x70 yeterli olacaktır.

Haziran ayında yakın ölçülerde 195x55 demir ayaklı özel masa yaptırdım. Akrabam olduğu için 2200 liraya yaptı. Dışı yalan kalınlık 50mm, iç tabaka 18mm. Normal mobilya fuarına gittim aynı özel ölçüye 3000-3500 fiyat çıkardılar. Şu an 200x60 / 200x50 masalar özel yaptıracaksanız tahminimce 3500-4000 tutabilir. Bu ebatlardaki masalara demir ayak yaptırmak daha mantıklı.

Ve artı olarak attığınız linkteki masanın sağlamlığı tartışılır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı