Kendi domainimi nasıl yaparım?

Beken

Decapat
Daha fazla  
IP adresimi domaine yönlendirmek istiyorum nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GoDaddy gibi yerlerden bir alan adı almanız gerekli, alan adını aldıktan sonra, bazı yerler yönlendirme için 1MB'lık bir host verir, bazı firmalar ise vermez. Eğer host vermeyen bir firmadan aldıysanız ek olarak bir hosting firmasından ufak bir paket almanız gerekir. Daha sonra sistemin arayüzüne bağlı olarak, IP adresini alan adınız ile bağlayabilirsiniz.

GoDaddy gibi yerlerden bir alan adı almanız gerekli, alan adını aldıktan sonra, bazı yerler yönlendirme için 1MB'lık bir host verir, bazı firmalar ise vermez. Eğer host vermeyen bir firmadan aldıysanız ek olarak bir hosting firmasından ufak bir paket almanız gerekir. Daha sonra sistemin arayüzüne bağlı olarak, IP adresini alan adınız ile bağlayabilirsiniz.
Host'a gerek yok.
A kaydı oluşturabilir.

Alan adını da kendim oluşturamaz mıyım.
Host'a gerek yok.
A kaydı oluşturabilir.
O nedir açarmısınız.
Statik ip'ye mi sahipsin?
Hayır ama alırsam olabilir mi?

Alan adını da kendim oluşturamaz mıyım.

O nedir açarmısınız.

Hayır ama alırsam olabilir mi?
Alan adını satın almanız gerekli veya ücretsiz .tk şeklinde domain veren siteler var oralardan alabilirsiniz. Statik ip şart diye biliyorum zaten 8-10 lira bir ücreti oluyor isslerde.
Çok önemli bir proje yapmıycaksanız ücretsiz hosting kullanın.
Daha kaliteli ama ucuz bir şey istersenizde veridyen firmasında 8-9 liraya ufak bir hosting hizmeti alabilirsiniz.
Bana sorucak olursanız tabii ne için kullanıcağınızı bilmiyorum ama statik ipye para vericeğime ben hosting hizmeti alırdım. Birde hangi firmadan alırsanız alın Türkiyede upload hızları 5 mbpsti geçmiyor.(Türknet Gigafiber hariç) Bu kadar düşük hızla pek efektif kullanamazsınız.

Alan adını satın almanız gerekli veya ücretsiz. Tk şeklinde domain veren siteler var oralardan alabilirsiniz. Statik IP şart diye biliyorum zaten 8-10 lira bir ücreti oluyor ISS'lerde.
Çok önemli bir proje yapmıycaksanız ücretsiz hosting kullanın.
Daha kaliteli ama ucuz bir şey istersenizde veridyen firmasında 8-9 liraya ufak bir hosting hizmeti alabilirsiniz.
Bana soracak olursanız tabii ne için kullanıcağınızı bilmiyorum ama statik IP'ye para vericeğime ben hosting hizmeti alırdım. Bir de hangi firmadan alırsanız alın Türkiye'de upload hızları 5 mbpsti geçmiyor.(TurkNet GigaFiber hariç) bu kadar düşük hızla pek efektif kullanamazsınız.

Alan adı aldığım firma nasıl üretiyor.

Alan adı aldığım firma nasıl üretiyor.
Tüm domain kaydını yürüten ICANN denen bir kurum var. Sen bir domain oluşturmak veya satmak istiyorsan bu icanna bağlı yetkili firmalarla anlaşma yapıp bir çeşit bayilik alman gerekli. Çok büyük sermayeler gerektiren bir iş maalesef evde kendi domain barındırma hizmetimi oluşturayım diye bir şey olmuyor.

Domain almadan da kendi sunucunu kurup IP adresi ile bağlanabilirsin ama. Test yapmak istiyorsan yeterli olur. Zaten normal upload hızı ve sıradan bir bilgisayarla ancak test amaçlı sunucu kurulur çok efektif olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı