Kendiliğinden windows.old klasörü oluştu

Andorah

Femtopat
Daha fazla  
Az önce fark ettim. Birkaç gün öncesine kadar böyle bir şey yoktu. Bu klasörü silersem bilgisayara zarar vermiş olur muyum ve nasıl siliyorduk? Bunun için ayrı bir program vardı sanırım.

Az önce fark ettim. Birkaç gün öncesine kadar böyle bir şey yoktu. Bu klasörü silersem bilgisayara zarar vermiş olur muyum ve nasıl siliyorduk? Bunun için ayrı bir program vardı sanırım.

Windows.old format atarken bicimlendirme yapmadan o diski uzerine format atınca çıkar windows.old eski bilgisayarındaki olan dosyalar.

Windows.old format atarken bicimlendirme yapmadan o diski uzerine format atınca çıkar windows.old eski bilgisayarındaki olan dosyalar.

Öyle olduğunu biliyorum ama ben biçimlendirme yaptım. En son 6 ay önce attım formatı. O günden beri böyle bir şey olmamıştı.

Sadece format esnasında biçimlendirme yapmayınca değil işletim sistemi sürümü yükseltmesinde veya Insider güncellemesi yüklendiğinde de o klasör oluşuyor, 6 ay içerisinde bunlardan birisini yaptıysan olması normaldir.

Yerel disk C ye sağ tık özellikler sonra disk temizlemeye tıkla şimdi temizle kısmı var sanırım tarama yapacak tarama yaptıktan sonra bir pencere açılır açılan pemcere de sistem dosyalarını temizle kısmı var ona tıkla.

@KOSTOK , dediğinizi uygulayacağım.

Ayrıca iki gün önce Windows'u güncelledim. Muhtemelen ondan sonra çıktı. Çünkü daha önce yoktu. 🙂 Teşekkürler bilgiler için.

Format attıktan veya yükseldikten sonra çıkar, içerisinde eski işletim sistemine yüklü dosyalar belgeler vb. vardır. @Valerys eğer bilgin yoksa yazma dostum :) 🌹
Yazdığım yorum gayet yerinde. Çok rahatsız olduysan rapor edersin olur biter herkese böyle ayrı ayrı cevap yazıp güzelim parmaklarını yorma :)

Geri
Yukarı