Kendimden uzun ve güçlü birisine nasıl karşı koyarım?

Ne derece hasar vereceksin çocuğa?
1-kavga etmeden önce çocuğun gözünün içine çok sert bak.
2-çocuğun refleksi nasıl bilmiyorum ama refleksi kötüyse ilk yumruğu çenesine vurursan olay biter.
3-eğer yere düştüysen çocuğun suratına balgam at.
4-emanete tekme at.
5- bacağa değil de böbrek tarafına tekme at atacaksan. Böbrek her zaman nefesini keser.
6-çocukla konuşurken aranda 1-2 metre mesafe olsun ki aniden yumruk yeme ihtimalin azalır.
Bunları genelde herkes biliyor ama uygulamıyor. Ben tavsiye ederim hele okuldaysan 1, 3, 5 ve 6.maddeler gayet performans sunar sana.
Çekiyorsun çakıyı karnına seri tak tak tak(!)
Sonra hapis gelsin.Böyle insan olunmaz hocam.O hakediyor olabilir ama sen hapis yatmayı hakediyor musun ?

Ne derece hasar vereceksin çocuğa?
1-kavga etmeden önce çocuğun gözünün içine çok sert bak.
2-çocuğun refleksi nasıl bilmiyorum ama refleksi kötüyse ilk yumruğu çenesine vurursan olay biter.
3-eğer yere düştüysen çocuğun suratına balgam at.
4-emanete tekme at.
5- bacağa değil de böbrek tarafına tekme at atacaksan. Böbrek her zaman nefesini keser.
6-çocukla konuşurken aranda 1-2 metre mesafe olsun ki aniden yumruk yeme ihtimalin azalır.
Bunları genelde herkes biliyor ama uygulamıyor. Ben tavsiye ederim hele okuldaysan 1, 3, 5 ve 6.maddeler gayet performans sunar sana.

Sonra hapis gelsin. Böyle insan olunmaz hocam. O hak ediyor olabilir ama sen hapis yatmayı hak ediyor musun?

Parantez içinde ünlemi görmediniz mi?

Etik bulmasam da en hassas yeri olan hayalarına sağlam bir tekme ile rakibini hem bir gelecek kaygısı içine sokarken hem de rakibini alaşağı etmiş olursun. Kalkmasını bekleme. Beklersen aynı kaderi paylaşabilirsiniz. Teke tek bir kawga olacaksa kafanda önceden kurduğun racon kesmelik bir laf bul ve ardından rakibini yerdeyken kallavi balgamlı bir tükürükle yoluna uğurla.

Anlattıklarımın tamamı hayal ürünüdür kesinlikle denemeyiniz!

Arkadaşlar konu sahibi 8. sınıfa giden 14 yaşında bir çocuk. Öneri vermeyin. Zaten çocuk olsa da olmasa da kavga ve şiddet bir çözüm değildir.

Geri
Yukarı