Kendime meydan okuyorum - Bölüm 1

pagedown

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, öncelikle teknoloji severlerle dolu bir foruma katıldığım için mutluyum. Bu konuyu açmamdaki amaç ise her gün kendime meydan okuyup irademi güçlendirmek ve kendime motivasyon kazandırmak. İlk meydan okumam ise her gün bu forumda yeni bir konu açmak olacaktır. Konuların içeriği şöyle olacaktır; her açtığım konun içerisinde yarın yapacaklarımı yazacağım. Ve yaptığım her şeyi ve başımdan geçenleri sizinle paylaşacağım. Belki benim gibi olanlara motivasyon ve fikir kaynağı olurum.

Ben kimim?

- Ben hiçbir işte çalışmayan, sürekli geç kalkan, zamanını boşa harcayan ve hayatı rastgele yaşayan birisiyim. Kimileri bana ruhsuzda der. Amacımı ve hedefimi bilmiyorum. Para kazanmak hakkında en ufak bir fikrim bile yok. Umarım sizinle birlikte öğrenebilirim. Teknolojiyi severim, bilgisyarlarla aram çok iyidir. Ara sıra depresyona girdiğim olur, fakat alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklarım yok. 20 yaşın üzerinde bir gencim. Şu yaşıma kadar açıkçası pek de stabil bir hayatım olmadı sürekli zorluklarla boğuştum diyebilirim. Kısacası durgun bir hayatım yoktu. Şu an ise yolumu kaybetmiş durumdayım. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Hayatımı paylaşabileceğim bir blog tarzı bir yerim yok. O yüzden buradan devam etmeyi deneyeceğim sanırım. Olaylara genelde soğukkanlı yaklaşırım. Sohbetimin iyi olduğu söylenemez açıkçası, asosyal bir insanım. Biliyorum şu an genellikle kötü alışkanlık ve yönlerimden bahsettim. Ama bunların düzeltilebilecek bir şey olduğuna inanıyorum. Düzeltmek için buradayım.

Bugün başımdan geçenler

- Her zamanki gibi geç kalktım. Kakltığımda saat 11:30 civarındaydı. Dahada geç kalktığım zamanlarımda olmuştur. Sadece yüzümü yıkayıp biraz daha uzandım. Sonra kardeşim geldi ve birlikte kahvaltı yapalım dedik. O sırada ailem kapıyı çaldı ellerinde birkaç poşet dolusu bakliyat ve gıdalarla eve geldiler. Hep birlikte kahvaltı yaptık. Öğlenden sonra YouTube'da zamanımın çoğunu amaçsız videolar izleyerek geçirdim. Biraz Spotify dinledim. Bu forumla tanıştım ve bir fikrim olduğunu fark ettim. Uzun zamandır irademi yönetemiyordum ve gerçekten çok fazla kötü alışkanlığım olduğunu görüyordum. Sıfırdan başlamaya ve hayatımın geri kalanını verimli geçirmeye karar verdim. Ve şu an bu konuda bu seriyi başlatmış bulunuyorum.

Bugün kendime faydalı ne yaptım?

- Bu forumla tanıştım ve harika bir fikir buldum :)

Bugün kendime zararlı ne yaptım?

- Zamanımın çoğunu YouTube'da harcadım.
- Geç kalktım.

YARIN NE YAPACAĞIM?

- Erken kalkıp burada yeni konu açacağım.
- Bugün bir kitap elime alıp kaç sayfa okuduğumu kaydedeceğim ve yarın açacağım konuda ufak bir özet yayınlıyacağım.

NOT: bu konuları her gün sabah saat 07.00 - 10.00 arası açacağım.

Sosyal kurallarını okumakla işe başlayın, kendinize bir uğraş bulun. Sosyalde dolaşarak konulara bakın, hatalar veya teknik destek konularından bilgi edinmeye çalışın, araştırın kendinizi geliştirin. İnsanlara yardımcı olmaya çalışın, buradan edindiğiniz yardımcı olma hissiyatı ile yaşamınıza büyük katkılar sağlayabilirsiniz. Kaşılıksız iyilik yapmaya alışmak için harika bir yer. Böyle konular açmak yerine burayı daha faydalı kullanabilirsiniz. 🙂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı