Kendime vakit ayıramadığımdan okulu bırakmayı düşünüyorum

Aynen (!) okulu bırak hatta ayrı eve çık. Çünkü aynı evde, aile ile tıkış tıkış yaşamakta kendine vakit ayırmana ya da siber araştırmalarına engel teşkil eder. Madem okul sana bir şey vermiyor o vakit gir bir işe kendi paranı kazan. E iş bana bir şey vermiyor da diyemezsin. Akşamları da evde sevdiğin şeyleri yaparak kendini geliştir. Ama o biraz sıkar. evde ekmek elden su gölden yaşamak rahat değil mi? O kadar rahat ki insan işte böyle okula gitmek istemeyecek kadar şımarabiliyor. Okulun sana sadece coğrafya ya da edebiyat öğrettiğini, hiçbir yararının olmadığını sanıyorsan vah senin haline

Sanırım benim gibi internetteki saçma içeriklere inanmış olmalısın. Sana ne desem boş, benim gibi kaç genç arkadaşım bu hayallerle boşa emek sarfettik, gerçekten yazılım alanı alaylı olarak yapılması çok zor bir meslek, çünkü evde o disiplini sağlamak neredeyse imkansız, ayrıca evde nasıl finansal bilgi öğrenebilirsin ki hocam?

Okulda bize ne finansal bilgi öğreteceklerki :D ben 6. sınıfken finansal olarak sadece tahtada vergilerin neden alındığı anlatılmıştı haha.

Her şey 2020 Ağustos sularında başladı, ailevi nedenlerden dolayı açık okumak zorundaydım. Her şey gayet iyi gidiyordu.
Sonra. Kişisel gelişim denen saçmalıklara başladım. Önce oyunları bıraktım ağladım ama bıraktım. Sonra müzik dinlemeyi bıraktım. Sonra film dizi izlemeyi bıraktım. Bir nevi işkence gibiydi. Hayatımın en rezil günleri.
Sonra finansal kitaplar okumaya başladım. Özgürlük hakkında hayaller kurdum.
İnternetten birkaç yazılım videosu gördüm, izledim ve dedim ki neden olmasın. Orada bıraktım üniversite hayallerini dedim ben bu işe gireyim. Sonra girdim Python öğrenmeye başladım 2020 18 ağustodan.
2021 20 Eylül'e kadar Python öğrendim kurs bitirdim 6-7 defter not tuttum. Sonra işlere başvurdum kimse almadı tahmin ettiğiniz gibi.

Sonra yine psikolojik işkencelere maruz kaldım. Bu saçma kişisel gelişim içerikleri yüzünden bir nevi OKB olmuştum. Sosyalliğimi sıfıra indirdim. Çok acı çektim bunları yaparken, sonra bu sefer de web geliştirmeye başladım
2021 Ekim'den 2022 şubata kadar dr. Angela yunun web kursunu çalıştım. Birçok şey öğrendim. Birçok dil öğrendim. Bir sürü site yaptım. Yine olmadı, yine başaramadım.

En sonunda da tam anlamıyla her şeyi bıraktım ve kendimi eve kapattım.
2022 Mart dan- 2023 Ağustosa kadar web geliştirme frontend developerlik becerisi öğrendim. Yine olmadı, çok kötü şeyler yaşadım. Üniversiteye gitmediğim için köpek gibi pişmanım.

Ekim ayından bu yana YKS 2024 çalışıyorum ve sana yemin ederim. 3 yıldır hayatımda ilk kez yataktan mutlu kalkıyorum. Eski normal halime geri dönüyorum yavaş yavaş, bir daha asla öyle şeylere inanmayacağım. Normal bir insan olsam yeter, artık çok da bir şey istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer o günlere dönebilseydim. Kendime yalvarırdım başlama diye.
Şimdi rahat rahat müziğimi de dinliyorum.
CS2'ye başladım onu oynuyorum.
İyi hissediyorum. Arkadaşlar edindim. Ailem de beni sevmeye başladı.

Kendime bir söz veriyorum. Bir daha asla böyle şeyler izlemeyeceğim.

fizik kimya biyoloji felsefe edebiyat veyahut başka alanlar gibi hayattaki her şey boş
evrenin kurallarını açıklayan yaşamı yaşam yapan şeyler işlevsiz çok haklısın liseye yeni geçmiş kardeşim benim. Bu zekayla devam.

Her şey 2020 Ağustos sularında başladı, ailevi nedenlerden dolayı açık okumak zorundaydım. Her şey gayet iyi gidiyordu.
Sonra. Kişisel gelişim denen saçmalıklara başladım. Önce oyunları bıraktım ağladım ama bıraktım. Sonra müzik dinlemeyi bıraktım. Sonra film dizi izlemeyi bıraktım. Bir nevi işkence gibiydi. Hayatımın en rezil günleri.
Sonra finansal kitaplar okumaya başladım. Özgürlük hakkında hayaller kurdum.
İnternetten birkaç yazılım videosu gördüm, izledim ve dedim ki neden olmasın. Orada bıraktım üniversite hayallerini dedim ben bu işe gireyim. Sonra girdim Python öğrenmeye başladım 2020 18 ağustodan.
2021 20 Eylül'e kadar Python öğrendim kurs bitirdim 6-7 defter not tuttum. Sonra işlere başvurdum kimse almadı tahmin ettiğiniz gibi.

Sonra yine psikolojik işkencelere maruz kaldım. Bu saçma kişisel gelişim içerikleri yüzünden bir nevi OKB olmuştum. Sosyalliğimi sıfıra indirdim. Çok acı çektim bunları yaparken, sonra bu sefer de web geliştirmeye başladım
2021 Ekim'den 2022 Şubata kadar dr. Angela yunun web kursunu çalıştım. Birçok şey öğrendim. Birçok dil öğrendim. Bir sürü site yaptım. Yine olmadı, yine başaramadım.

En sonunda da tam anlamıyla her şeyi bıraktım ve kendimi eve kapattım.
2022 Mart dan- 2023 Ağustosa kadar web geliştirme frontend developerlik becerisi öğrendim. Yine olmadı, çok kötü şeyler yaşadım. Üniversiteye gitmediğim için köpek gibi pişmanım.

Ekim ayından bu yana YKS 2024 çalışıyorum ve sana yemin ederim. 3 yıldır hayatımda ilk kez yataktan mutlu kalkıyorum. Eski normal halime geri dönüyorum yavaş yavaş, bir daha asla öyle şeylere inanmayacağım. Normal bir insan olsam yeter, artık çok da bir şey istemiyorum.

Yazdıklarınızı okudum ve üniversiteyi bitirmeye karar verdim tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler.

Hocam aslında benim amacım kendimi siber güvenlikde geliştirip freelancer olarak para kazanmak ondan sonra da kendi şirketimi açmak / yatırım yapmak istiyorum.
Sizinle çalışmak isteyen insanlar sizinle doğrudan görüşmek isteyeceklerdir. Bir sohbet sırasında bile örgün eğitim eksikliğiniz patlak verebilir ve potansiyel müşteriniz uzerinde olumsuz etki bırakabilirsiniz. Edebiyat bilmek sizi Türkçe konusunda daha hakim kılar ve coğrafya bilmek tanışma/toplantı durumlarında görüştüğünüz kişiye daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Genel kültür dediğimiz şey zaten karşınızdaki insanla ne düzeyde konuşup anlaşabileceğinizi açıklayan bir terim. Müşterinizi anlamak için de gerek coğrafya gerek edebiyat hatta din kültürü bilmeniz gerekiyor.

Buradan eğitim sistemimiz çok iyi mesajı vermiyorum, çok büyük eksiklikleri var. Ancak kendinizi geliştirirken ev dışında olabileceğiniz, size düzen öğreten bir yerdir okul. Okul, öğrenmek isteyen kimseyi geri çevirmez, ancak dışarıda bu durum tam tersi.

Aklınıza takıldıysa asıl finansal özgürlük şöyle de olabilir hocam zengin olmanın bilinen en kolay yolu.
Mezun olup bir işe girersin atıyorum maaşın 30k.
3 yıl boyunca maaşın 3de1'ini hisselere veya bir şeye atarsın (yatırım tavsiyesi değildir.)
Orada bir para birikir, o para ile iş kurarsın ya da freelance olursun. Yeteneğin için para harcarsın. İngilizce öğrenmek için kursa gidersin. vs. bildiğim yol bu.

Yazdıklarınızı okudum ve üniversiteyi bitirmeye karar verdim tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler.

Sizinle çalışmak isteyen insanlar sizinle doğrudan görüşmek isteyeceklerdir. Bir sohbet sırasında bile örgün eğitim eksikliğiniz patlak verebilir ve potansiyel müşteriniz uzerinde olumsuz etki bırakabilirsiniz. Edebiyat bilmek sizi Türkçe konusunda daha hakim kılar ve coğrafyabilmek tanışma/toplantı durumlarında görüştüğünüz kişiye daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Genel kültür dediğimiz şey zaten karşınızdaki insanla ne düzeyde konuşup anlaşabileceğinizi açıklayan bir terim. Müşterinizi anlamak için de gerek coğrafya gerek edebiyat hatta din kültürü bilmeniz gerekiyor.

Buradan eğitim sistemimiz çok iyi mesajı vermiyorum, çok büyük eksiklikleri var. Ancak kendinizi geliştirirken ev dışında olabileceğiniz, size düzen öğreten bir yerdir okul. Okul, öğrenmek isteyen kimseyi geri çevirmez, ancak dışarıda bu durum tam tersi.

Allah sizden razı olsun hocam. Duygularıma tercüman oldunuz. Beni de sizin gibi iyi niyetli bir insan kurtardı.

Hayatta olduğum için her gün şükür eder bir hale geldim.
Seni çok seviyorum MEB ve ÖSYM.

Sizinle çalışmak isteyen insanlar sizinle doğrudan görüşmek isteyeceklerdir. Bir sohbet sırasında bile örgün eğitim eksikliğiniz patlak verebilir ve potansiyel müşteriniz uzerinde olumsuz etki bırakabilirsiniz. Edebiyat bilmek sizi Türkçe konusunda daha hakim kılar ve coğrafyabilmek tanışma/toplantı durumlarında görüştüğünüz kişiye daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Eşit ağırlık 50 k zor mu hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı