Okulun vakit kaybı olduğunu düşünüyorum

Dükkan açmak için bile en azından meslek lisesi okuman lazım sen neyine iş açıyorsun? Sıfırdan hiçbirşey ile kendi işini kuracak kadar yetenekliysen zaten diyecek lafım yok ama %99 kesimin böyle olmadığına eminim.
Hala dükkan diyorsun. Mesajlarımı okursan internetten çalışmaktan bahsettiğimi anlarsın. Gerçi pardon, %99 kendi işimi kuramazmışım; tüh. :(

Şahsen ben hiç gidip kendimi ezdirmem, günde bin çeşit 50 yaş adamla uğraşamam. Orada çalışacağım saatler yerine bilgisayar başında çabalarım bir şekilde orada kazanacağım paradan çok çok fazla kazanırım.

Bu düşünce de saçma orada gidip niye kendini ezdiriyorsun insan gibi çalışırsın her yer aynı değil sanayi deyince aklınıza nasıl bir yer canlaniyor ben bilmiyorum ama sürekli küfür edilen sana hakaret eden belki de şiddet uygulayan kişiler mi geliyor aklınıza. Yok mudur illaki vardır orada çalışmazsin kimse calismaz. Ayrıca şöyle bir mevzu var internette PC'de yapacagin kazanacağın paranın garantisi yok evet çok çok daha fazla kazanabilirsin ama düzenli olmayabilir. Ayrıca işinde çok iyi olman lazım bir sürü rakibin olur. Ama düzenli bir işte kademe kademe yukselmek maaşı garanti bir biçimde arttırmak eğer kazandigin parayı da har vurup harman savurmuyorsan ortalama üstü bir hayata sahip olursun. Bunları da göz önünde bulundurmak gerekli geleceğe dair karar verirken her şey o kadar basit değil olsa ne gerek var kimse okumasin kimse calismasin evden bilgisayardan yapsın diploma zaten sadece bir eklenti tek başına hiçbir ise yaramıyor sadece isinde gerçekten iyi isen yukselmeni kolaylaştırıyor aldığın para miktarini arttırıyor.

Arkadaşlar bu kadar okul okumanın vakit kaybı ve boş birşey olduğunu düşünüyorsanız okul okumak zorunda değilsiniz. Bu kadar okula laf atacağınıza ayrılın okuldan zengin olun öyle gelin konuşun şurada. 15+ yaş insanlarsınız hepiniz tahminimce kendi kararlarınızı verebilirsiniz artık.

Arkadaşlar bu kadar okul okumanın vakit kaybı ve boş birşey olduğunu düşünüyorsanız okul okumak zorunda değilsiniz. Bu kadar okula laf atacağınıza ayrılın okuldan zengin olun öyle gelin konuşun şurada. 15+ yaş insanlarsınız hepiniz tahminimce kendi kararlarınızı verebilirsiniz artık.
Hiç de öyle değil, aileme gidip okulu bırakmak istiyorum, internetten para kazanacağım kendimi geliştireceğim desem nasıl bir tepki alırım sizce? Annem babam zaten 50 yaşlarında insanlar. Tek çarenin okumak olduğuna inanıyorlar.

Hiç de öyle değil, aileme gidip okulu bırakmak istiyorum, internetten para kazanacağım kendimi geliştireceğim desem nasıl bir tepki alırım sizce? Annem babam zaten 50 yaşlarında insanlar. Tek çarenin okumak olduğuna inanıyorlar.
Babana karşı kendini baskılatıp kendi fikirlerini yapamıyorsan zaten internetten para kazanman çok zor senin.

Babana karşı kendini baskılatıp kendi fikirlerini yapamıyorsan zaten internetten para kazanman çok zor senin.
Derslerden kalan zamanımda çabalarım ama okulu bırakıp tamamen internete odaklanmam imkansız. Zaten okul hayatım da düzenli ve başarılı gidiyor ama okumak istemiyorum yani üniversite okuyarak yapılan işler ilgimi çekmiyor. Okursam belki bilgisayar mühendisliği okurum o da bilgisayarı sevdiğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı