Kendimi geliştirmeye başlayacağım

İyi akşamlar size düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Ben 10. Sınıfı birincilikle tamamlamış birisiyim o zamanlar 4-6 saat masanın başından kalkmadığımı bilirim ama şu an 1 saat anca oturabiliyorum masada. Disiplinimi kaybettim şimdi 11.sınıfım öncelerinde kızlar takıldığı sorularını bana sorarlardı ama şu an hiçbiri yanlarıma gelmiyor sınav notlarım 90 aşağısına inmezdi ama şu an daha kötü bir vaziyette ve artık kendime çekidüzen vermenin gerektiğini düşünüyorum yoksa birinciliğim elden gidecek okul sınavlarında beni geçen çok kişi var ve artık gücümün farkına varmam gerektiğini düşünüyorum 1.yazılıların çoğu bitti sayılır birinciliği benden alacak iki kişi var gibime geliyor ama onlara asla birinciliği yedirmeyeceğim ve bu çetin yolda karşılaştığım olayları bu başlık altında yayımlayacağım. Ve sizden gelen önerilere de açığım.
Okurken yoruldum hocam. Size başarılar. Ben kitap açmamaya devam.

Sana tek bir şey söyleyeceğim. Kendini etrafındaki insanlarla asla kıyaslama. Onların kendi hedefleri var. Seninde kendi hedeflerin olmalı ve o doğrultuda çalışmalısın. Motivasyonun onları geçmek değil kendi hedefine ulaşmak olmalı.

Haklısınız kendime göre belli başlı hedeflerim var ama bu hedefe doğru giderken ufak pürüzlerin çıkması insanın moralini bozuyor biraz hırslı olduğumdan kaynaklı.

İyi akşamlar.
Size biraz içimi dökmek istiyorum bu konuyu açtıktan sonra kendime olan güvencim artmıştı ve sınavlara daha iyi çalışmaya başladım bugün yazılılarım bitti ve muhtemelen şu an 1-0 geriden başlayacağım size iki kişiden şüphe ettiğimi söylemiştim birini eledim diğeri tüm derslerde sadece 2-3 puanla beni geçti ve çok üzülmüştüm bugün matematik sınavına son şansım olarak değerlendiriyordum ve matematik sınavını tam olarak yüz alacakken 1 soruyu atlamışım ve görmemişim ve rakibim olanda görmemiş ve ikimizde muhtemelen aynı aldık ve bunu aileme anlattığımda babam beni okuldan aldığından beri azarlıyor bana söylemediği hakaret kalmadı ne yapacağımı bilmiyorum ailecek üzgünüz.

İyi akşamlar.
Size biraz içimi dökmek istiyorum bu konuyu açtıktan sonra kendime olan güvencim artmıştı ve sınavlara daha iyi çalışmaya başladım bugün yazılılarım bitti ve muhtemelen şu an 1-0 geriden başlayacağım size iki kişiden şüphe ettiğimi söylemiştim birini eledim diğeri tüm derslerde sadece 2-3 puanla beni geçti ve çok üzülmüştüm bugün matematik sınavına son şansım olarak değerlendiriyordum ve matematik sınavını tam olarak yüz alacakken 1 soruyu atlamışım ve görmemişim ve rakibim olanda görmemiş ve ikimizde muhtemelen aynı aldık ve bunu aileme anlattığımda babam beni okuldan aldığından beri azarlıyor bana söylemediği hakaret kalmadı ne yapacağımı bilmiyorum ailecek üzgünüz.
Hocam 1 tane yanlış için mi üzgünsünüz. Hangi okuldaydınız acaba) Fen, anadolu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı