Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi sosyaller. Arkadaşlar yaklaşık 3 senedir yaz tatillerinde matbaa işiyle uğraşmaktayım. Müşteri buluyorum ve müşteriye ürünlerimi (Etiket, kartvizit, magnet, tişört vb.) sunuyorum. Program olarak corel draw kullanıyorum. Bu şekilde okul paramı ve ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Sorun şu ki üçyüz dörtyüz müşteriden ancak üç yada dört müşteri bana iş veriyor, ben bu oranı nasıl yükseltebilirim? İşimde daha iyi nasıl olabilirim? Bildiğiniz bir teknik varsa benimle lütfen paylaşın. Mesela konuşurken nasıl olmalıyım? Kıyafetim nasıl olmalı? Müşteriden işi nasıl kapabilirim? Pazarlama olayını nasıl halledebilirim? Büyük şirketlerden nasıl iş alabilirim?
Maliteyi nasıl düşürebilirim? Kısacası seneye üniversiteye gideceğim ve üniversite parası lazım, bu parayı kısa sürede biriktirmem için taktik lazım :) Herkesin yorumu benim için çok değerli. Zahmet edip yazan herkes'e teşekkür ederim.

Güncel.

Yüzyüze görüşüyorsan çene çok önemli, ikna kabiliyeti ve konuşurken verebileceğin güven, eline bir ayna alıp geliştirebilirsin. Müşterilere 'efendim' diye hitap etmen müşteriye olan saygınlığını gösterir müşterinin hoşuna gider,işinde çok iyi olduğunu referans göstererek anlatabilirsin.

Ayna fikri hoşuma gitti. Cevabınız için teşekkür ediyorum.

IQ4509 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaptığın iyi işleri anlat. Referanslarını anlat. Görüşmelere gitmeye çalış. Telefon ile anlattıkların biraz etkili olmayabilir. Görüşmeye gideceğin yerlere örnek yaptığın işleri götür. Görüşmeye gider iken randevulaşmak iyi olabilir. Ve özellikle temiz giyinmeye çalış. Anlatımın ilgi çekici olsun.

güzel güzel yazmışsınız teşekkürler. Dikkate alıyorum sağ olun.

IQ4509 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence sanatını konuştur. Hiçbirşey diyemezler.
Basit müşterilere gitmek yerine geliri yüksek müşterilerin kapısını aşındırmalısın.
Haklısınız. Hepinizin önerilerine uydum. İşimde bir miktar başarı gösterdim. 10 gün ara verdim lakin gene başa döndüm :) Şuan daha tecrübeli davranıyorum. Hatta sitemi bile kurdum. Yakında yayınlatıcam. Teşekkür ederim herkese :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı