Nasıl kendimi geliştirebilirim?

Çok fazla önüme düşüyor 13-14 yaşındaki çocukların kendilerini bu kadar şartlandırması ne kadar mantıklı aklım almıyor ben kitap okuma hedefi falan koyuyordum

* İnsanlarla konuşma fikri için yaşın küçük olduğu için normal. Yeni insanlarla tanışmaya özen göster, batırsan bile tanış. Her yeni insan; yeni bir görüş, yeni bir fikir, yeni bir inanç, yeni bir bilgidir. Tanıştığın her yeni insanda eski hatalarını göz ardı ederek daha olgun ve daha iyi biri olursun.
* Bir iş konusunda öğrenmeyi dene, eline bir bilezik tak.
* Dengeli beslenmeye ve uykuna çok önem ver. Bu ikisi senin fiziğin anlamından çok önemli.
* Evde 20-30 şınav yapmaktansa uygulamaları var, 30 günde fitness gibi. Bunları indirerek gösterdiği hareketleri yap.
* Yaşındayken aynı şeyleri düşünüyordum. Fakat bu üstte ki söylediklerimi yaptıktan sonra gerçekten faydasını gördüm.
* Bir de en önemli tavsiyem; asla ama asla, başkası gibi olmaya çalışma. Hep kendin ol.
Bu söylediklerimi yaparsan mükemmel bir hayat elde edebilirsin.

Spora başla orada yeni insanlarla tanış yavaştan Instagram'dan kızlarla yazışarak özgüvenini biraz daha arttırsın erken kalk aktivite edin akşam 11 12 gibi yorgun ol yani bütün günün dolu dolu geçsin arkadaşlarınla dışarı çık sürekli evde kalma piskolejin çok kötü olur bu dediklerim çoğu para gerektiriyor biliyorum ama bir kaçını yapmaya çalış YouTube'a eğitici video çekebilirsin sesli olarak öz güven için sana kötü söylemde bulunan arkadaşlarından uzak dur spora başlayacağım dersin dalga geçer örnek kızlarla buluş bir şekilde arkadaşının sevgilisi varsa onun arkadaşıyla olabilir kız bulamam diyorsan daha çok genç yaşın ne diyebilirim dil çalış arada evde İngilizce Almanca örnek.

60 kilo olmak istiyorum.
Mümkünse bir spor salonuna yazıl, hocaların talimatları doğrultusunda planlı bir şekilde çalış. Bolca ye, kalori hesabı yapma. Protein ağırlıklı ve sağlıklı beslendiğin sürece yiyebildiğin kadar ye.

Kızlarla daha ciddi sohbet edebilmek istiyorum kızlarla iken her şeyi şakaya vuruyorum bunun olmasını istemiyorum.
Bolca kitap oku. Felsefe olur, siyaset olur, roman olur... Mutlaka kendine fayda sağlayacak kitaplar oku, konuşman bile değişecektir.

Herkese kendimi mutlu gösteriyorum ve hayatımda her şeyim kusursuzmuş gibi hissettiriyorum bu huyumdan nefret ediyorum.
Önceki madde bunun için de geçerli.

Vücudumun gelişmesi için kickboxs ya da vücut geliştirme kurslarına gitmek istiyorum ama ailem buna izin vermiyor (yaz'ın verimli geçmesi için kurs vs. önerin)
Bunun haricinde ailen izin vermiyorsa bile YouTube'da birçok spor rehberi var, ev için de tonla egzersiz planı bulabilirsin. Yeter ki sen iste. Fırsat bulursan yazın yüzebileceğin kadar yüz.

Geri
Yukarı