Kendimi nasıl geliştiririm?

oKarbonat_Erol

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi kendimi bir alanda özellikle yazılım alanında geliştirmek istiyorum. 16 yaşındayım daha 11. sınıftayım şu an. Python ve C biliyorum orta - ileri düzey. Başka ne yapabilirim ve bunları sertifikalayabilirsem ileride ne gibi işime yarar?

Proje yapın hocam. Mesela ben şu an mevcut Python bilgimle bir site yapmaya çalışıyorum, bunun içinde Flask öğreniyorum. Yani üretirken öğreniyorum. Size de tavsiye ederim.

Kariyerinizi etkileyebilir bu tür yazılım dilleri. Proje yapıp GitHub adresinize vb. atarsanız sizi işe alacak olan firma buradan projelerinizi inceleyip sizin hakkınızda fikir sahibi olabilir.

Kendinize ait bir domain var ise domaininize bağlı bir mail adresi ile diğerlerinden bir nebze de olsa sizi ayıracak olan bir ufak detay kazandırmış olursunuz.

Kariyerinizi etkileyebilir bu tür yazılım dilleri. Proje yapıp GitHub adresinize vb. atarsanız sizi işe alacak olan firma buradan projelerinizi inceleyip sizin hakkınızda fikir sahibi olabilir.

Kendinize ait bir domain var ise domaininize bağlı bir mail adresi ile diğerlerinden bir nebze de olsa sizi ayıracak olan bir ufak detay kazandırmış olursunuz.

Ne gibi bir proje mesela.

Örnek vermek gerekirse, ilgilendiğiniz sektörde veya denemek istediğiniz bir sektörde bazı parametlerin ne anlama geldiğini anlatan veya hata kodlarının neye işaret ettiğini gösteren bir program yapabilirsiniz. Ben solar paneller ile alakalı bir program yapmıştım.

Deneyeceğim teşekkürler. Bir sorum daha olacak, Java öğrenmek istiyorum üretkenlik olarak daha iyi gibi geldi. Sizce öğrenmeli miyim?

Deneyeceğim teşekkürler. Bir sorum daha olacak, Java öğrenmek istiyorum üretkenlik olarak daha iyi gibi geldi. Sizce öğrenmeli miyim?

Öğrenebilirsiniz, yaygın bir dil mesela çok büyük bir proje yapacaksınız sunucunuza bağlayacanız dil python olsun python dilinde yoğun projelerde sıkıntı yaşatıyor. Javada böyle bir durum yok ve daha stabil çalışıyor eğer aklınızda kendinizi geliştirmek ve yüksek kullanıcı kapasiteli projeler varsa sizin için daha etkili olabilir.

Geri
Yukarı