Teknolojik konularda nasıl kendimi geliştiririm?

gearbass

Hectopat
Teknolojik konularda forumdakiler kadar bilgili olmak istiyorum. Mesela tek başıma bilgisayarda oluşan sorunları çözmek, hangi ekran kartının iyi olduğu vs. bunu nasıl yapabilirim? Soru biraz garip oldu ama cevaplarınızı bekliyorum.

Bu site kendinizi geliştirmenize çok büyük yardım ediyor hocam. Mesela ben önceden PSU'nun ne olduğunu bile bilmezken veya berbat ötesi sistemler toplarken artık bu forum sayesinde yanlışlarımı düzelttim ve artık insanlara yardımım dokunuyor diyebilirim. Aktif olarak forumda takılmanızı ve konulara göz atmanızı öneririm.

Vallahi ben ilk başlarda donanım arşivi izliyordum. Sonra biraz daha açıldı olaylar Technopat, teknoseyir gibi kanallara yöneldim. En son kendi bir sorunumu internette araştırırken sosyal çıktı karşıma bir bakayım dedim sorunumuda çözmüştüm. Sonra karşıma Uplay ile alakalı bir konu gelmişti sırf cevaplamak için hesap açtım sonra bir baktım 2,5K mesajım olmuş.
Hayat kendini geliştirmekle geçer. Eğer sosyalde biraz zaman geçirirseniz neyin ne olduğu az çok anlarsınız. Bilmediğiniz konu varsa sorun çekinmeyin kimse bilmiyorsunuz diye size laf etmez. Zaten teknoloji ve diğer alanlarda fikir alışverişi ve bilgilendirme için açılmış sitedir.

Hocam araştırma ve deneme. Atıyorum en basidinden dll problemi aldın, bir çok kaynaktan “nasıl çözülür” diye aratıp okuman, en çok işe yarayanları denemen lazım. Uygulama en etkili öğrenme yoludur tabii dikkat edilirse :)

Geri
Yukarı