Kendimi sevemiyorum

Şimdi sana bunları sıra sıra açıklamak gerekiyor.

Bu düşünceler, kendini sevmeme olayları tahminimce herkesin başından geçmiştir. Muhtemelen lise çağında bir kardeşimsin. Bu çağlarda biriysen daha da normal geliyor bana.

Dediğine göre uzakta ve sanal bir ilişkin varmış ve yüzünü göstermeye çekiniyormuşsun. Bu saçma düşünceden çık. Örnek vereyim; bu kızla ilişkini ilerlettin yüz yüze görüşmeye karar verdin gidince yine görecek. Yüzünü kimseden çekinme.

Kendine çeki düzen vereceğini ve değişeceğini söylemişsin. Bunu yapabilirsin. Vücudunda sevmediğin ve rahatsızlık duyduğun şeyler değişebiliyorsa değiştir. Yani bu şu demek değil, yüzünü sevmiyorsun git ameliyat ol değil. Fazla kilon vardır verirsin, spora gidip kas yaparsın örneğin.

Bu arada seni üzmek istemem ama sanal ilişkiye bana göre asla güven olmaz. Tabi her kişi aynı değildir. Bir kız bana sevdiğini söyleyip durdu o da seninkisi gibi sanaldan ve uzakta biriydi. Ben hatta ona yakın olsun diye üniversitemi yaşadığım yerden çok kötü hiç istemeyeceğim yere yazdım. Ama o beni başkalarıyla aldattı. Ben bundan dolayı aşka ve sevgiye inancımı kaybettim. Hatta bana bu duyguyu yaşamak sevgi kerizliğiymiş gibi geliyor.
Hocam kendimi değiştirene kadar göstermeye çekiniyorum. Kıza istanbul sözü verdim ve babamla da anlaştım. Ben oldukça güveniyorum ama sıkıntı yok fikrinizi belirtmenizde. Evet liseliyim ve ailem biraz anadolulu kafası olduğu için kaş yüz vs. Bakımı yapmama destek çıkmıyor. Her duşa girdiğimde beyaz sabunla yüzümü yıkıyorum. Yüz yapımı da beğenmiyorum ama büyüyünce geçer umarım. Onun dışında evet kafaya koydum halledicem bu konuyu açma sebebim sadece içimi dökebileceğim tek yer olarak gördüğüm için.

Hocam kendimi değiştirene kadar göstermeye çekiniyorum. Kıza istanbul sözü verdim ve babamla da anlaştım. Ben oldukça güveniyorum ama sıkıntı yok fikrinizi belirtmenizde. Evet liseliyim ve ailem biraz anadolulu kafası olduğu için kaş yüz vs. Bakımı yapmama destek çıkmıyor. Her duşa girdiğimde beyaz sabunla yüzümü yıkıyorum. Yüz yapımı da beğenmiyorum ama büyüyünce geçer umarım. Onun dışında evet kafaya koydum halledicem bu konuyu açma sebebim sadece içimi dökebileceğim tek yer olarak gördüğüm için.
Aaa bu şey değil mi ya benim ailem. Zamanında ben de aynı senin gibiydim. Hatta bırak ben her duşa girdiğimde yüzümü beyaz sabunla yıkamayı saçlarımı da beyaz sabunla yıkıyordum. Ama ben karşı gelip istediğimi yapabiliyorum şimdi. Sen de gelebiliyorsan karşı gel. Ya da gizliden bir şeyler yap.

Aaa bu şey değil mi ya benim ailem. Zamanında ben de aynı senin gibiydim. Hatta bırak ben her duşa girdiğimde yüzümü beyaz sabunla yıkamayı saçlarımı da beyaz sabunla yıkıyordum. Ama ben karşı gelip istediğimi yapabiliyorum şimdi. Sen de gelebiliyorsan karşı gel. Ya da gizliden bir şeyler yap.
Annem tatilde o gelsin halletmeye çalışıcam. Sınıfta tek kaş diye dalga geçiyorlardı aileme söyledim erkek adam tek kaşlı olur onları boşver diyorlar. Cidden çok saçma.

Merhaba arkadaşlar, ilk önce boy ve kilom 170/72. ama buna rağmen kiloluyum ve yüzümü sevemiyorum. Şu an uzak mesafe ilişkim var ve ona yüzümü atamayacak kadar kötü hissediyorum kendimi. Ama o çok iyi birisi ve o da benim gibi olduğu için rahat olduğun zaman at diyor ama ben kendime yediremiyorum ama aynı zamanda da değişemiyorum. Onla bu konu hakkında tartışırken hep “kafana fazla takıyorsun, seni sen olduğun için seviyorum, seni asla bırakmam vs.” diyor. Bu kızla 7 aydır bir arkadaşlık ilişkimiz vardı ve son 1 aydır çıkıyoruz. Açılan taraf ben değil o oldu. Ben şahsen güveniyorum ama kendime yediremiyorum.

Sanki sanal arkadaşlarıma yüzümü atsam benden soğuyup küsüceklermiş gibi hissediyorum. Ne yapmam lazım yakın bir zaman da kendime çekidüzen vermeye başlayacağım ama ağlamaktan artık beynim acıyor bu kadar takmak istemiyorum ama olmuyor moralim hep bozuluyor. Aynaya bakarken kendime iyi bakmak istiyorum bu telefonun siyah ekranında bile yüzüme bakınca mutsuz oluyorum.

Hahaha eski beni hatırlattı bu yazı 190 boyundayım 140 kiloydum berbattım yani meme göbek hepsi sarsıktı kilodan dolayı sonra bir güç doğdu içime böyle gitmez dedim başladım spora diyete 4 ayda 40 kilo verdim 90'lara da zamanla düştüm kas yapmaya başladım ben kiloluyken herkes beni dışlardı kilo verdikten sonra kanka oldu hepsi sadece bedenim değişmişti zihnim aynı utku'ydu saçlarım falan döküldü ön tarafım neredeyse kelim diyebilirim 23 yaşındayım ama bunu da kafaya takmadım kafayı hep 1 veya 3'e vuruyorum tarz oldu böylece vücut yapmaya başladım kendime hep öfkeliydim spora nasıl bu kadar güçsüzleştin diye kızardım bu öfke işe yaradı mı yaramadı mı bilmem ama bana çok güç kattı ağırlık olarak kalbini kırmak istemem ama bu tür laflara bel bağlama kendine sarıl sana kim seni asla bırakmam derse sadece anne babana ve kardeşine inan bu konu sekmez hep aynıdır ilişki konuna gelirsek uzak mesafe pek yürümez başta tatlıdır ama sonu iyi gitmez sanırım yaşında 18 falan gibi zamanla oturacak her şey yerine olgunlaşacaksın şimdi git ve spora başla diyet yap değişimini gör bahane uydurma kendine yok ben öyleyim böyleyim yapamam deme yapacak yolu bul.

Vallahi kanka boyum 1.79 kilom 78 fitsin diyorlar tipime yakışıklı diyor herkes ama bende 2 senedir aynı kızla çıkıyorum ortamlarda falan takılmıyorum aynı hayatı yaşıyoruzdur bana da kız yazmıştı o yüzden fazla takmamak lazım özelliklerin iyi olunca hayatında çok iyi olmuyor yaşam tarzı kafa yapısı meselesi benim kafam daha geleneksel misal bar takılma içme pek benlik şeyler değil. Bende 9 ay uzaktan yürüttüm bu sevgilimle şu an çok mutluyuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı