Açık dünya oyunlarını sevemiyorum

God of War, Witcher 3, RDR 2 vs elbette çok güzel oyunlardır God of War'ı oynamıştım ama bir süre sonra çok sıkılmıştım. Daha çok Uncharted ve TLOU gibi oyunlar hoşuma gidiyor direkt göreve başlıyoruz. GTA 5 oynuyorum ama yan görevleri yapmıyorum amelelik gibi geliyorum.

Mount and Blade Warband veya Bannerlord oynayabilirsin özellikle modlar ile çok sarıyor oyun yıllardır vazgeçemedim.

Hm.

Dosya Ekleri

• dasdasdas.png
    dasdasdas.png
    454,4 KB · Görüntüleme: 28
Yan görevler bana da boş iş gibi geliyor çoğu oyunda. İşte o yan görevlerin gelmesi için ana görev yaptıran Cyberpunk gibi oyunları bu yüzden takdir ediyorum.

Bu biraz yanlış bir genelleme bence. Mass Effect serisini sevdiğini biliyorum senin ve o oyuna bakarsan yan görevlerin en az ana görevler kadar derin hikayeler barındırdığını görebiliyorsun. Bu da çeşitlilik yaratıyor. Yani sadece ana görev odaklı oyunlara karşı değilim ve kısa da olması sorun olmaz bir oyunun benim için. Önemli olan o süreyi nasıl geçirdiğimdir ancak açık dünya adı üstünde ve çizgisel bir görev anlayışıyla ilerlemesini beklemek yanlış olur bu tür için. Özellikle yan görevlerin ana görevler ile bağlandığı zaman tadından yenmiyor.

Kardeşim okumayı kim öğretti sana? Derdim ama kızgınları görebiliyorum dedim. Hani espri falan var şakasına yazılıyor. Ama tabii ki bazı insanlardan bu kadar açık görüşlü olunmasını bekleyemeyiz.

Hocam napimden sonra düzgün bir cevap verdiniz mi?
"Ne yapalım biz şimdi?" yazanda bendim herhalde :D

Yeni konular

Geri
Yukarı