Kendimi zayıf hissediyorum

Mentor v2

Centipat
Yer
Bingöl/Artvin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm, üniversite 4.sınıf öğrencisiyim 21 yaşındayım ve boyum 1.84 ancak kilom 68 ya var ya yok. Anlayacağınız "zargana" olarak nitelendirir yakın arkadaşlarım beni, haklılar. Olay şu ki her gün neredeyse aynı şeyleri yapıyoruz aynı seyleri yiyoruz ama nedense hiç kilo alamıyorum hatta kilo veriyorum kollarım, bileklerim ince ve bu durum artık çok üzüyor beni hatta kanser miyim lan acaba diye bile düşündüğüm oluyor. Atanınca yer kilo alırsin diyorlar ancak ben ömrümün en güzel yıllarını sırf bu durum yüzünden işkence gibi geçirdim. Bunu buraya neden yazdığımı bile bilmiyorum en azından bir öneriniz ya da söylemek istediğiniz varsa yazar mısınız?

Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm, üniversite 4.sınıf öğrencisiyim 21 yaşındayım ve boyum 1.84 ancak kilom 68 ya var ya yok. Anlayacağınız "zargana" olarak nitelendirir yakın arkadaşlarım beni, haklılar. Olay şu ki her gün neredeyse aynı şeyleri yapıyoruz aynı seyleri yiyoruz ama nedense hiç kilo alamıyorum hatta kilo veriyorum kollarım, bileklerim ince ve bu durum artık çok üzüyor beni hatta kanser miyim lan acaba diye bile düşündüğüm oluyor. Atanınca yer kilo alırsin diyorlar ancak ben ömrümün en güzel yıllarını sırf bu durum yüzünden işkence gibi geçirdim. Bunu buraya neden yazdığımı bile bilmiyorum en azından bir öneriniz ya da söylemek istediğiniz varsa yazar mısınız?
Hocam bence spora başlayın bir süre gittikten sonra iştahınız fena bir şekilde açılıyor hayvan gibi yiyorsunuz resmen. Ben spora başladığımda 51 kiloydum şuan 70 kiloyu zorluyorum.

Alışman zor olabilir veya üşenebilirsin ancak, ilk olarak kendini beğenmen için ve "zargana" stilinden kurtulman için tek çare vücut geliştirmeye başlamalısın.

Dert etme sorun yok,bizim arkadaş 1.92 50kg du. spor salonuna gidip yemesine ve sporuna dikkat ederek 5-6 ayda 70kg a ulaştı yinede zayıf ama en azından biraz toparladı kendine geldi.Sende bence bi spor salonuna git vücüt ölçümlerini yapsınlar benim tahminime göre metabolizman çok hızlı değilse bu sene içerisinde 80+kg olursun oda sağlıklı bir şekilde olursunuz yani sizin durumunuz daha iyi benim arkadaş kuru kemikti siz daha iyi toparlarsınız dert etmeye gerek yok alıcağınız 12-13 kilo iyi günler diliyorum umarım başarırsınız.

Bende aynı şekil 1.90 65 kiloyum akciğer hastasıyım spor yapmak yasak kilo alsam kendime gelecekmişim gibi ama spor vs yasak olduğu için ve en az 5 yıldır kimse ile kavga etmiyorum ve şu an tek yiyecekmiş gibi güçsüz hissediyorum zayıf değil de güçsüz anlamında bana bir öneriniz olur mu (bilgisayar başındada sürekli kaldığım için günden güne eriyor kendime yazık ediyormuş gibi düşünüyorum)

Senin aynınım 25 yaş 185 67 68 falanım iştah yok bende de, nasıl olsa kilo alacaksın takılma takıldıkça sorun edersin hiç alamazsın güçsüz olduğunu düşürsen güçsüz olursun asıl önemli olan sağlıklı olmak kendine dikkat etmek

Fitness'e gittin mi?
Hayır hiç gitmedim. Üni hayatına çok kötü bı olayla başladığım için herşeyden vazgeçmiştim neredeyse, zaten asosyallik tavandı. Asosyallik olayını az çok toparladım ama bir türlü kilo alamamıştim ama şu spor olayını bahar doneminde kesinlikle deneyeceğim

Geçen yıl 1.86 63 kiloydum bende, çok yediğimi sanıyordum meğerse günlük kaloriye bile yaklaşmıyormuşum. Spora başlayıp düzgün beslenmeyi öğrenince 86 ya kadar çıktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı