Kendine yatırım yapmak

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 16 yaşında birisi olarak kendinden yaşça büyüklerime sormak istediğim birkaç soru var.

1-benim yaşımdaki kendinize ne tavsiye verirdiniz (ekonomik ve kişisel gelişim)
2-bu yaşta yapacağın en iyi yatırım aracı ne olurdu.
3-okul gerçekten o kadar önemli mi,
Şu bakış açısına sahip biri için: Başkasının emrinde çalışmak istemeyen uyurken gezerken bile para kazanmak isteyen ve bunun için şu an gayret eden gerekirse gençlik yakmaya hazır birisi olarak.

4-ve genel olarak kardeşiniz her tavsiyenizi dinlemeye hazırım.

Yaptıklarım:
-Hisse yatırım uzun vadeli, kripto yatırım günlük yatırımcı ve uzun vade yatırımcı, yapmak ticaret ile ilgili araştırma(ürün getirme konusunda ne yapacağımı bilmiyorum) vb.
-interneti kullanarak pasif oluşturma kur cinsi.
-Motivasyon değil disiplin sahibi olma yolunda çalışıyorum.
-Yapmak istediğim şeyleri başaran kişilerin hayatını inceleyip kendime yararı olacak şeyleri kendi hayatıma uyarlama.
-Dil ve diksiyon, tarz, hal ve hareket gibi konularda ilerleme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir alanda spora başla, vücut geliştirme, yüzme vs herhangi bir spor. İngilizce öğren ilk olarak. Ekonomi olarakta şimdilik yaşın küçük olduğu için al-sat yapabilirsin.

Spor için ramazanı bekliyorum, İngilizce boş vakit buldukça yapıyorum ama hala yetersiz hissediyorum.
Al-sat konusuna biraz açıklık getirme şansın var mı?

Son düzenleme:
Merhaba 16 yaşında birisi olarak kendinden yaşça büyüklerime sormak istediğim birkaç soru var.

1-benim yaşımdaki kendinize ne tavsiye verirdiniz (ekonomik ve kişisel gelişim)
2-bu yaşta yapacağın en iyi yatırım aracı ne olurdu.
3-okul gerçekten o kadar önemli mi,
Şu bakış açısına sahip biri için: Başkasının emrinde çalışmak istemeyen uyurken gezerken bile para kazanmak isteyen ve bunun için şu an gayret eden gerekirse gençlik yakmaya hazır birisi olarak.

4-ve genel olarak kardeşiniz her tavsiyenizi dinlemeye hazırım.

Yaptıklarım:
-Hisse yatırım uzun vadeli, kripto yatırım günlük yatırımcı ve uzun vade yatırımcı, yapmak ticaret ile ilgili araştırma(ürün getirme konusunda ne yapacağımı bilmiyorum) vb.
-interneti kullanarak pasif oluşturma kur cinsi.
-Motivasyon değil disiplin sahibi olma yolunda çalışıyorum.
-Yapmak istediğim şeyleri başaran kişilerin hayatını inceleyip kendime yararı olacak şeyleri kendi hayatıma uyarlama.
-Dil ve diksiyon, tarz, hal ve hareket gibi konularda ilerleme.
Okul gayet önemli ama okuman gerekmiyor zengin olmak gibi bir hedefin varsa. Okuyarak zengin olmak da mümkün sana kalmış.

Senin yaşinda olsaydim,
~ Okuluma odaklanir oyun hayatimi bitirirdim.
~ Parami harcamaz altina yatirirdim. Uzun vadede işe girince yatirim sepeti gibi hisse senetlerine girerdim ama 16 yaş için altin risksiz basit bir yatirim yöntemi.
~ Sosyal fobimi yenmeye çalişir, arkadaş çevreme vakit ayirir. Sevdiğim kıza açılırdım. Evet lise aşkimi hala unutamadim ☹️
~ Özetle Kariyerime karar verir ona odaklanirdim.

Diş sağlığına dikkat ederek, fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası ile ilerde karşılaşabileceğin aşırı pahalı diş masraflarını azaltabilir / engelleyebilirsin. Bu da bir yatırımdır sonuçta değil mi? :)

Diş sağlığına dikkat ederek, fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası ile ileride karşılaşabileceğin aşırı pahalı diş masraflarını azaltabilir / engelleyebilirsin. Bu da bir yatırımdır sonuçta değil mi?

Diş teli tedavim oldugu için zaten dikkat ediyorum ve evet iyi bir yatırım öncelik sağlık.

Senin yaşinda olsaydim,
~ Okuluma odaklanir oyun hayatimi bitirirdim.
~ Parami harcamaz altina yatirirdim. Uzun vadede işe girince yatirim sepeti gibi hisse senetlerine girerdim ama 16 yaş için altin risksiz basit bir yatirim yöntemi.
~ Sosyal fobimi yenmeye çalişir, arkadaş çevreme vakit ayirir. Sevdiğim kıza açılırdım. Evet lise aşkimi hala unutamadim ☹️
~ Özetle Kariyerime karar verir ona odaklanirdim.
-ekonomi yönetimini öğreniyorum ve bana yararı olmayan harcamalardan kacınıyorum.
-sosyal anksiyetem yok
-hocam yanliş anlamsanız ilişki açısında hiç problemim yok 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı