Kendini Steam Moderatörü Diye Tanıtan Biri Hesabımı Çaldı

Beni ekle Steam'den alayım. İlk mesajda var profilim.
Yaz puanları gereksiz.
Beni ekle Steam'den alayım. İlk mesajda var profilim.
Mobil ödeme ne zaman açılır?
Arkadaşlar bugün mailimi açtım ve Steam Destek cevap yazmıştı, hesabımı geri verdiler :).

Hemen hesabı kontrol ettim ve satın alınan veya takas edilen herhangi bir şey yoktu. Şerefsiz, arkadaş listemde hesabı güzel olan kim varsa aynı taktikle mesaj atmış onlara da. Neyse ki birçok kişi yanıtlamamış. Çalınması kesinlikle benim hatamdı ancak normal zamanda olsam buna hiç kanmazdım çünkü o gece 2 saat bile uyuyamadım kafam 1 milyondu. Sizleri de uğraştırdık kusura bakmayın.

Ee bakiye duruyor, şimdi söz vermiştim oyun alacağım diye de, kime ne alayım :D. 90 TL var.

Bana da euro truck simulator 2 alırmısınız?Gerçekten çok oynamak istiyorum ama o kadar param yok:(
Alırsanız ismim:buraknaber1907
Steam'de arattım ama çıkmadınız. Siz beni ekleyin ilk mesajda var profilim.
Çeşitli API olayları ile öyle siteler yapıyorlar ve sen bir şekilde giriş yaptığında hesabını almışlar.
@Vavien. şu API olayı kafama takıldı, tam olarak nedir? Hesabım 1 kere çalındığı için başıma bela olur mu ileride? Bir de şöyle bir şey buldum bunu yapmalı mıyım? Steam Community

Arkadaşlar bugün mailimi açtım ve Steam Destek cevap yazmıştı, hesabımı geri verdiler :).

Hemen hesabı kontrol ettim ve satın alınan veya takas edilen herhangi bir şey yoktu. Şerefsiz, arkadaş listemde hesabı güzel olan kim varsa aynı taktikle mesaj atmış onlara da. Neyse ki birçok kişi yanıtlamamış. Çalınması kesinlikle benim hatamdı ancak normal zamanda olsam buna hiç kanmazdım çünkü o gece 2 saat bile uyuyamadım kafam 1 milyondu. Sizleri de uğraştırdık kusura bakmayın.

Ee bakiye duruyor, şimdi söz vermiştim oyun alacağım diye de, kime ne alayım :D. 90 TL var.
Hesabını geri aldığına sevindim. Dersini almışsındır umarım, bende düşmüştüm böyle tuzaklara :D.

Biri sizi rapor etse bile usulsüz olduğu için ceza yemezdiniz ki. Hile yapmayan kişileri hileci diye raporlamaya benziyor. En fazla biri kontrol eder ve geçersiz bir rapor olduğunu görür, yoluna devam eder. Steam çalışanları sizinle resmi kanallar dışında iletişim kurmaz. Ancak çok yakın arkadaşınızsa kişisel olarak konuşursunuz. Umarım bundan sonra daha dikkatli olursunuz. Her yer ile resmi kanallar üzerinden iletişim kurunuz. Mesela bir bankanın 08507240724 yerine Discord üzerinden banka#0724 falan diyebileceğini veya başka bir telefon numarası ile arayacağını aksi takdirde sitelerinde belirtmezseler sanmam. Ancak farklı bir departmanları varsa oranın numarası ile iletişim kurarlar. Orada da asla sizden onay kodu veya şifre istemezler. Onay kodu her yer için size özeldir ve asla paylaşmamanız gerekir. Ancak temsilcinin istediği bir kod diye özel olarak belirtilirse paylaşabilirsiniz. Resmi kanallarda belirtilen kanallar dışında hiçbir yere asla güvenmeyiniz. Bu sadece Steam için değil, her yer için geçerli.

Düzenleme: Bu arada o paylaşılan GIF’teki virgüllerden sonra boşluk yok. O yazım hatasından dolayı sahte olduğunu anlamanız gerekirdi. “not will recoverable” da ayrı bir hata.

Son düzenleme:
Steam'de yetkililer mail istemez keşke bunu düşünebilseydin, şifre vermesen bile bir şekilde yeni şifre oluşturan kişiler var bundan sonra asla kanma böyle şeylere.

Yeni konular

Geri
Yukarı