Steam hesabımı nasıl çaldılar?

Bahadır20

Centipat
Arkadaşlar konuyla ilgili pek bir fikrim yok kafam takılıyor sürekli Steam hesabım dün çalındı ve Gmail'ime kod geldi başka bilgisayardan erişmek için IP yazıyor yanında Muğla TR yazıyor başlık falan rusça ilk başta kaale almadım ve sabah baktığımda Steam hesabım çalınmış e postası değişmiş çalan kişi benim e postama gelen kodu girmeden nasıl çaldı? Ve 3 aydır girmediğim Steam hesabı içi boş olmasına rağmen niye benim hesabım? Çalan kişi e postamı da çalmaz mıydı? E postama 2 doğrulamalı var bu arada. Not: Epic Games'den de çalmaya çalışmış onu çalamamış Steam hesabım umrumda değil sadece nasıl çaldığını merak ediyorum bilgisayarımda 1 aydır Steam bile yüklü değil ve 1 ay önce bilgisayarımı sıfırladım ve Kaspersky antivürüs kullanıyorum taran yapıyorum her gün hiçbir şey bulmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim kafama takıp duruyorum bilgisayarımda bir şey var diye. Sadece Valorant var hiçbir linke vs. tıklamadım. Hiç kimseyle de paylaşmadım Steam hesabımı.

Steam desteğe yaz bu durumu ilgilenirler seninle. Türkçe desteğe yaz. Hesaba para yatırdığın kart bilgileri ya da hesaba kullandığın cüzdan kodlarını ister senden onları şimdiden hazır tut fakat ilk başta sadece durumunu anlat alırsın hesabı.
Bir arkadaşın olabilir. Şifreni biliyordur.
Bu sistemi ruslar kullanıyor hesabı çalıp kendi online oyun mağzalarının reklamını yapıyorlar.

dostum Görev yöneticisini aç Ayrıntılar sekmesine tıkla . ordan System satırını bul bu satırın karşısında SYSTEM veya senin koyduğun isim dışında bi isim yazıyormu. eğer yazıyorsa biri bilgisayarına giriyor demektir belki öyle çalmıştır.

Dostum görev yöneticisini aç ayrıntılar sekmesine tıkla. Oradan System satırını bul bu satırın karşısında System veya senin koyduğun isim dışında bir isim yazıyor mu? Eğer yazıyorsa biri bilgisayarına giriyor demektir belki öyle çalmıştır.

Evet baktım biliyorum dediğini System karşısında System yazıyor service. Exe karşısında System yazıyor net user yazdım CMD'ye benim kullanıcılarım çıkıyor Kaspersky ile tarama yaptım hiçbir şey bulmadı. Ve ben çara 3 aydır girmiyorum 1 aydır PC'de Steam yüklü değil sıfırladıktan beri.

İnanılmaz bir şekilde yıllar önce aynısı başıma geldi. E-posta adresime girilmiş, Steam hesabım çalınmış. E-posta adresime dokunulmamış sadece Steam’den gelen postalar silinmişti. O zamanlar düzgünce bilgisayar bile kullanmıyordum. Ben de aynı şifreyi koydum ve bekledim acaba tekrar alınacak mı diye, çalınmadı ve hala eski şifresiyle duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı