Kendini Steam Moderatörü Diye Tanıtan Biri Hesabımı Çaldı

Çalan kişi moderatör değil. Çünkü Discord'dan konuşma yapmışsınız yani olmama ihtimali de var.

Bu linkten istediği her şeyi yapın. Daha sonra bir kaç gün içerisinde size şifreniz veriliyor. Benim arkadaşım da bu yöntemle almıştı.

Peki sen gerçekten bu kişiyle konuştuğuna emin misin? Yani konuştuğunun kişinin bu olduğunun bir kanıtı var mı, bu konuşmalar nerede?

Yalnızca link vermişsin. Bu kişiyle konuştuğuna dair bir şey yok ne yazında ne de attığın linklerde.

Cüzdan kodu olayı ve 50 dolar olması işte bir bit yeniği olduğunu gösteriyor.

O adamla konuştuğunu sanmıyorum.
Discord üzerinden konuştum, gerekirse ekran görüntülerini atabilirim.
Profil linkini atar mısın?
Edit: Başta atmışsın sonradan gördüm.
İlk mesajda yazıyor.

Sormayın hocam gönderdiği giflere kadar inanmamıştım ancak sonra kandım pisliklerin oyununa. Steam desteğe yazdım kurtarma ihtimali var mıdır acaba? CD key girin diyordu hiç saklamadığım için girmedim, ancak Warband'ın keyi var o olur mu?
Sadece sizin tarafınizdan bilinecek kanıtlarla alabilirsiniz.
Mesela aldığınız bir oyunun hangi kartla alındığı veya hesaptaki alınan oyunların sıralaması tarzında veya ilk alınan oyununuz.

Discord üzerinden iletişim yaptığınız kişi dolandırıcı. Çok geçmiş olsun. Eğer Steam sizden kanıt isterse, mailinize gelen makbuzu, kart numarası falan varsa hatta, bir satın alım fişi daha iyi olur, hesabı alabilirsiniz. 50 Dolar sonrası olayın sahteliği anlaşılıyor.

Discord üzerinden konuştum, gerekirse ekran görüntülerini atabilirim.

Atman iyi olur. Bir Steam moderatörü ve Valve çalışanın rastgele hesaba böyle bir şey yapacağı kulağa imkansız geliyor. Banlanma konusu ise çok garip, suçsuz yere neden banlasınlar ellerine ne geçecek alt tarafı $20 bakiye olan bir hesapla.

Daha çok dolandırıcı işi gibi geliyor bana. Desteğe yazman iyi olmuş.

Sadece sizin tarafınizdan bilinecek kanıtlarla alabilirsiniz.
Mesela aldığınız bir oyunun hangi kartla alındığı veya hesaptaki alınan oyunların sıralaması tarzında veya ilk alınan oyununuz.
Steam'den hiç kartla alışveriş yapmadım :(.
Steam'da herkes moderatör olur. Ayrıca Steam değil Steam topluluk moderatörü onlar. Siz hatalısınız. Şifrenizi kimseye vermemelisiniz.
Şifremi vermedim zaten hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı