Kendinize PlayStation yapın

Cimbomlu Wassup

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün karşınıza ilginç bir öneri ile çıkacağım. Belki kimse denemeyecek ancak ben yine yazayım dedim.

gerekli araçlar:
  • HDMI girişli televizyon.
  • Laptop (masaüstü ile bağlanmanız için masaüstü bilgisayarın televizyon çok yakın olması lazım.)
  • HDMI kablosu.
  • Isteğinize göre Xbox kolu, PS3 kolu veya PS4 kolu.
gerekli yazılımlar:
  • Scp toolkit.
  • Bluetooth (PS3/PS4 Dualshock'u kablosuz bağlamak isteyenlerin Bluetooth'a ihtiyacı olacak.)
adım adım yapılacaklar listesi:

1. adım :

Arkadaşlar öncelikle yapmanız gereken şey SCP Toolkit yazılımı bu sayede PS3 veya PS4 kollarınızı bilgisayarda kullanabilirsiniz. (Xbox kolu kullananların bu işlemi yapmalarına gerek yok.)
PS3 veya PS4 Dualshock'u kablolu olarak kullanacaklar buyurun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PS3 veya PS4 Dualshock'u Bluetooth ile kullanacaklar buyurun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: 1'den fazla kol kullanacaklar her kol için aşağıdaki işlemleri yapsın.
Not 2: Aynı anda 1'den fazla kolu USB kablosuyla bilgisayara bağlayacakların bilgisayarlarında bağlayacakları kol sayısı kadar USB girişi olmalıdır.

2. adım :

Bu işlemleri tamamladıktan sonra laptop veya masaüstü bilgisayarınızı HDMI kablosu ile televizyona bağlayın. Bilgisayarınızı televizyona bağladıktan sonra görüntü ekrana sığmaz ise Windows 10 kullananlar Ayarlar/Ekran çözünürlüğünü değiştir kısmına gelip ekran çözünürlüğünü değiştirin ve hangi çözünürlük uyarsa onu seçin.

Adsız.png

3. adım:

PS3/PS4 Dualshock veya Xbox Controller ile oyanabilecek oyunları oynayabilirsiniz. Örnek olarak pes serisi, FIFA serisi, Asphalt, ufc vs. oyunları tek veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

4. adım :
PS3 özel oyunlarını bilgisayarda oynamak için "PS3 emulator" yazılımını kullanmanız gerekebilir.

not: Bu konu televizyonda dev ekran ile oyun zevkini tatmak isteyenler için açılmıştır.

Not2: Bu yöntem sayesinde sadece gamepad'e para verip düşük bir ücretle konsol keyfi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bende PS4 var PS3 oyunlarını oynamak için ne yapabilirim? Elimde bir laptop var sadece.

PowerPC mimarili bir işlemciyi x86 ortamında şu an için tatmin edici bir şekilde emüle etmek, zor gözüküyor.
Evet ancak 2010 öncesi seriler zor da olsa emüle edilebilir gibi. Ama tabi olmasa da olur Steam'den PES , FIFA , COD gibi oyunları yükleyip oynayabilir oyuncular.

Evet ancak 2010 öncesi seriler zor da olsa emüle edilebilir gibi. Ama tabi olmasa da olur Steam'den PES , FIFA , COD gibi oyunları yükleyip oynayabilir oyuncular.
Gördüm, yüksek seviye bilgisayarlar ile 30 FPS ile Last of Us oynatmışlar. Bence başarılı.

Günümüz şartları ile böyle bir şey de yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı