Kepekten nasıl kurtulabilirim?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Kepeğe ne iyi gelir? Karbonat tozuyla saçımı yıkadım, doktor Ketoral yazdırdı onu da kullandım. Clear ve Head&shoulders gibi kepek karşıtı şampuanlar da denedim. Hiçbiri kepek sorunumu tamamıyla gideremedi. Tavsiyeniz ne olur?

Ketoral benim seboreik dermatit sorunuma da kepek sorunuma da çare olmuştu. Düzenli ve reçetesinde bahsedildiği şekilde kullandınız mı şampuanı? Saçınızda en az 4-5 dakika beklemesi gerekiyor. Ben 3 dakika saç derime masaj yaparak şampuanı yayıp 2 dakika bekletiyordum.

İnternetten gördüğünüz abuk subuk doğal çözümler adı altında ki videoları bir kenara bırakın cildiye doktoru ile görüşün muhtemelen losyon ve özel şampuan yazacaktır onu kullanırsınız ama bu tarz cilt hastalıklarının babası stresdir stresden kaçının kötü bir şey aklınıza geldiğinde başka bir şey düşünün faydasını görüceğinizi umuyorum.

Kepeğe ne iyi gelir? Karbonat tozuyla saçımı yıkadım, doktor ketoral yazdırdı onu da kullandım. Clear ve head&shoulders gibi kepek karşıtı şampuanlar da denedim. Hiçbiri kepek sorunumu tamamıyla gideremedi. Tavsiyeniz ne olur?

Hocam bir ara bende kepek ile ilgili bir hastalık vardı eczaneden alabiliyorsunuz adını hatırlamıyorum ama isterseniz verirler reçete ye gerek yok onu kafanıza günde 1 kere sürüp duş alıyorsunuz 1 hafta içinde bende kepek kalmadı.

Ketoral benim seboreik dermatit sorunuma da kepek sorunuma da çare olmuştu. Düzenli ve reçetesinde bahsedildiği şekilde kullandınız mı şampuanı? Saçınızda en az 4-5 dakika beklemesi gerekiyor. Ben 3 dakika saç derime masaj yaparak şampuanı yayıp 2 dakika bekletiyordum.
Evet, ilk önce normal şampuanla saçı duruladıktan sonra Ketoral'i uyguluyorum. 5 dakika bekletiyorum, 2 günde bir yapıyorum yalnız.

Vichy Dercos (yeşil şişe) veya Davines Purifying önerebilirim. Birçok şampuan kullandım, bu ikisinin etkisini hiçbirinde bulamadım. Fiyatları biraz yüksek fakat sürekli kullanmanıza gerek olmuyor genelde. Davines'i 2 haftada 1 defa kullanmak benim için yeterli geliyor, hiç kepek olmuyor.

Geri
Yukarı