Kernel Power 41 63 PC kitlenme sorunu

Gürcan58

Decapat
Discord programındayken birden dondu ses takılı kaldı zaman zaman böyle oluyor. Olay görüntüle kısmından baktığımda kernel power 41 63 hatası yazıyordu. Sistemimde i7 7700 16 GB RAM GTX 970 ekran kartı 2 adet SSD 750 W power bulunmakta. Zaman zaman böyle donuyor internet olarak uydu çanak interneti kullanıyorum aslında bağlattıktan sonra böyle donmalar yasamaya başladim, forumda bilgisayar teknisyeninin ethernet portuna ters sinyal gitmesi sonucu boyle sorunun olabileceğini yazmış. Windows 10 ve son suruculeri yukledim sorunun kaynagini çözemedim ve sicaklik degerlerim normal, Memtest ile RAM'lerimi test ettim 6 saat sorun bulmadi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncelleyin. Olay Görüntüleyicisi raporu paylaşın.
BIOS sürümüm güncel. Bu durum herzaman olmuyor ama 1 hafta ara ile tekrar ceyran ediyor.
Anakartım 2400 MHz 7.nesil islemcim i7 7700 RAM'lerim ise 2400 MHz BIOS ayarlarında 2133 MHz olarak açılmıştı. Ben 2400 seçeneğini işaretledim destekliyor diye bundan dolayı olmuş olabilir mi Mikail bey ama hiç bir volt değeri girmedim sadece 2133'den 2400'e geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xmp yi devreye sokmadan 2400 mhz seçtim.Sizce ekran kartı veya işlemciden olabilir mi islemcim 2 haftalık daha ekran kartim gtx 970 ramlerimi de 6 saat memtest ile test ettim 0 hata buldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı