Kernel-Power 41 (63) ve whea-logger Event ID 18 hatası

Son düzenleme:
İlk olarak imzandan KIS 2021 ile sistemi tam tarama yapın. BIOS'a girip default yapıp kaydedin.

chkdsk /f /r de yapın, sfc /scannow da yapın.

Ryzen Master kaldır, Voicemeeter kaldır,
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünü yükle. Ses sürücünü de güncelle.
As SSD yükleyip sonucu paylaşın.

Bununla da firmware kontrolü yapın güncel değil gibi.

USB ses cihazlarını çıkart. Monitör'e de takılı ses kabloları varsa çıkart.

Rampage R36 DROP kulaklık varsa sürücüsü kuurlu değil kurup denersin:

İlk olarak imzandan KIS 2021 ile sistemi tam tarama yapın. BIOS'a girip default yapıp kaydedin.

chkdsk /f /r de yapın, sfc /scannow da yapın.

Ryzen Master kaldır, Voicemeeter kaldır,
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünü yükle. Ses sürücünü de güncelle.
As SSD yükleyip sonucu paylaşın.

Bununla da firmware kontrolü yapın güncel değil gibi.

USB ses cihazlarını çıkart. Monitör'e de takılı ses kabloları varsa çıkart.

Rampage R36 DROP kulaklık varsa sürücüsü kuurlu değil kurup denersin:
Ryzen Master'ı kaldırınca olay görüntüleyicisinde hata veriyor başlatamıyormuş falan, Voicemeeter'ı da kaldıramam malesef kulaklığı ve ses akışını ordan kontrol ediyorum kayıt falan aldığım için onlar ile de alakalı olduğunu sanmıyorum.

Düşünmekle olmuyor, ondan kaynaklandığına dair veri nerede? Mavi ekran yok, sistem bilgisine göre de yok.
herhangi bir veri yok ama araştırdığımda benzer sorun yaşayanlara reddite rastladım ve herhangi bir sorun çözümü gözükmüyor ayrıca sadece valorant oynarken veya valorantdan çıktıktan sonra gerçekleşiyor diğer vakitlerde bu tarz bir sıkıntısı söz konusu bile olmuyor

işlemci Ryzen 5 3600X
Ekran kartı : MSI RADEON 5700 XT
KASA: THERMALTAKE V200
Anakart ASUS B450M DRAGON
ram CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance
işlemci soğutucu COOLER MASTER MasterLiquid Lite 240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
PSU : CORSHAİR RM850 80+ GOLD PLUS
Bilgisayarım sürekli reset atıyor eski ekran kartım asus tuf 2060dı bozulduğundan dolay ,ı 5700 xt aldım onu taktıktan sonra, pc sürekli reset atmaya başladı, psu kaynaklı olduğunu düşündüm 600 w psu yerine yukardaki psu aldım format attım ,ramlari söküp taktım ama hala oyuna giriyorum bazen hiç atmıyor 4-5 saat oyun oynuyorum , ama çoğunlukla yeniden başlatıyor ve bu youtubeda video izlerken oyuna girer girmez ne yapmam lazım öneriniz var mı yardım ederseniz çok çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

ram gpu cpu psu stress testlerinde hiçbirşey olmuyor

whea logger 18 ve kernel power hatası alıyorum resetten önce yönettim olaylarında napsam düzelmiyor sorun

Yeni konular

Geri
Yukarı