Kernel-Power 41 Hatası

Merhaba,
Ben de bu sorunu 2 yıldır yaşıyordum. Her şeyi denedim. Olmadı. RAM'lerimi değiştirdim. Sorun düzeldi. 4 aydır reset atmiyor. Mavi ekran vermiyor. Kernel hatası almiyorum. Önceki RAM'lerime Memtest yaptığım halde hiçbir sorun bulmamıştı. Ama sorun RAM'ler ile işlemci uyumsuzluğuymuş.

Benimki biraz farklı, daha bariz. Ekran kartından görüntü alırken hiçbir sorun yok ama monitörü anakarta yani dahili grafiğe bağlayınca 1 dakika gibi sürede kapanıyor alet. Bir türlü çözemedim. Format bile attım, yok. Düzelmiyor.

Benimki biraz farklı, daha bariz. Ekran kartından görüntü alırken hiçbir sorun yok ama monitörü anakarta yani dahili grafiğe bağlayınca 1 dakika gibi sürede kapanıyor alet. Bir türlü çözemedim. Format bile attım, yok. Düzelmiyor.

Harici ekran kartın varsa neden anakartın ekran kartını kullaniyorsun. Oyun oynarken 2. ekrandan yayın mı açıyorsun.

Ben şöyle bir sorun yaşıyordum masa sallanınca ekran gidiyordu sosyal medya dolaşırken ekran gidiyordu oyun tam açılırken ekran gidiyordu ve display port çıkarıp taksam bile ekran gelmiyordu bilgisayarı yeniden başlamak zorunda kalıyordum. Odada biri yürüse dahi saçma sapan birden ekran gidiyordu display port kablosunu ,güç kablosunu üçlü prizi , monitörü tek tek değiştirdim ve halen aynı sorunu yaşıyordum.
ÇÖZÜMÜ şöyle buldum kasanın içini açtım bu ekran kartına takılan 6 pin veya 8 pin varya o benden bir tanesi çıkıkmış şöyle deyim kablo tam uzanmıyormuş onu iyice yakınlaşırdım ardından ekran kartına güzelce taktım ekran karını güzelce yerleştirdim ve 4 gündür herhangi bir hata almıyorum bendeki çözüm buymuş paylaşmak istedim gerçekten çok rahatsız edici bir hata herkese bol şans

Yeni konular

Geri
Yukarı