Kesinlikle oyun için almayın dediğiniz dizüstü bilgisayar markası/modeli nedir?

Alındım açıkçası, ben belirli araştırmalar sonucu HP Pavilion serisi bir laptop aldım içinde RTX 3050 ve AMD Ryzen 5 5600 var ve bildiğiniz üzere bu işlemci masaüstü platformunda bile çok ısınırken benim dizüstü bilgisayarımın işlemcisi boşta 37-43 derece, oyunda ise 63-74 derece oluyor ve bilgisayarımı neredeyse 3 yıldır hiç bakıma göndermedim. Bence bu sıcaklık değerleri gayet iyi teknoloji şans işidir.
Ve pil performansıda gayet iyi full parlaklıkta 6 saati çıkartıyor. Eğer güç tasarrufu ve %50 parlaklıkta kullanırsan 9 saati zorlar

Neyseki masaüstü bilgisayarlar yayıncılık ve "gamer" adı altında son yıllarda tekrar yükselişe geçince bilinç oluştu. Eskiden çok daha korkunçtu ortam, insanlar masaüstünü ilkel cihaz dizüstünü ise "trend" görüyordu. Akıllı telefonların da aklı kendisine yetmiyordu zaten. Rengine göre laptop alanlar, şekilli laptoplarla 10 sene oyunlarda akacağını zannedenler neler neler. Millette donanım bilgisi de olmayınca ortalık dizüstünden geçilmiyordu. Şimdi alayı tamircilerin dükkanlarında kitap gibi üst üste yatıyor.
Dediğini anlıyorum ama senin kafanda o insanlar gibi çalışıyor kanka ne o dizüstüler aynı performansı veriyor nede kimse böyle düşünmüyor . Özellikle 4080-4090 laptoplar açacağın neredeyse her oyunda rahat 120 fps üzeri veriyor gayette akıyor oyun ısınma problemleride çoğu modelde düzeltildi . İnsanların ihtiyacı oluyor artık dizüstüler 13 fps ile csgo açan aynı dizüstüler değil.

Kesinlikle oyun için almayın dediğiniz dizüstü bilgisayar markası/modeli nedir?

HP laptopları pek önermem şahsen birçoğunda sadece vidayla sabitlemiyorlar sökmesi çok zor ve bilgisayara hasar veriyor hatta benim bilgisayarın kenarı çatladı bile sırf bu yüzden, bir süre sonra zaten temizleyemiyeceğin için çok ısınmaya başlıyor ve kesinlikle Intel Core i3 5005U modelini asla ama asla alma aşırı pişman olursun.

HP, Casper, Monster. Kullananlar tarafından linç edileceğimi biliyorum, fakat diğer markalara göre bunların kullanıcıları çok fazla şikayet edip servise gönderiyorlarsa bu markalardan uzak durmak için belirli nedenler vardır.

HP kullanıyorum ama sonuna kadar sana hak veriyorum berbat bir laptop üretimi var zarar vermeden sökmek imkansız hatta altındaki kaydırmaz şeyleri çıkartıp oradaki vidaları dahi söküp sonra bilgisayarın kenarının içindeki özel şeyleri açmalısınız ki bu çok zarar veriyor benim laptopun kenarları çatladı ve açılmıyor gerçekten neredeyse, HP önermem.

HP kullanıyorum ama sonuna kadar sana hak veriyorum berbat bir laptop üretimi var zarar vermeden sökmek imkansız hatta altındaki kaydırmaz şeyleri çıkartıp oradaki vidaları dahi söküp sonra bilgisayarın kenarının içindeki özel şeyleri açmalısınız ki bu çok zarar veriyor benim laptopun kenarları çatladı ve açılmıyor gerçekten neredeyse, HP önermem.
Alacaksanız da laptopu iyi inceleyin ona göre düşünün masaüstü her zaman her daim daha iyidir

Ve pil performansıda gayet iyi full parlaklıkta 6 saati çıkartıyor. Eğer güç tasarrufu ve %50 parlaklıkta kullanırsan 9 saati zorlar
Dediğin model iyi olabilir

Geri
Yukarı