Kesir sorusunun cevabı neden -1'dir?

Heh işte şu kısmı anlamıyorum. -1 nereden geliyor?

Sen orada X yerine 1 dışında ne yazarsan yaz, bölüm sonucu -1 çıkacak çünkü. Bunun ispatı için birinci dereceden denklemler hakkında bir video izlemen daha iyi olacaktır. Bu videoyu izleyebilirsin. Aklında soru işareti kalmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen orada X yerine 1 dışında ne yazarsan yaz, bölüm sonucu -1 çıkacak çünkü. Bunun ispatı için birinci dereceden denklemler hakkında bir video izlemen daha iyi olacaktır. Bu videoyu izleyebilirsin. Aklında soru işareti kalmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lise 1'de bu konu çok kolay geliyordu. Sınıf 1 idim. Gene bakıyorum hemen çözüyorum. X'i yalnız bırak sonuç çıkıyor zaten. Ama benim attığım soruya bakınca pff :(.

Heh işte mesela soru gördüm aynı sayının tersini sormuş o sayıyı şöyle: - (sorulan sayı) diyip negatifini alsam her soruda işe yarar mı?
Yok hocam, soruya bağlı. Bazı sorularda negstifi denk gelir bazılarında 2 katı. Soru çözdükçe alılacaksınız ve görür görmez bunu 2 parantezine alayın ya da -1 parantezine alayın diyeceksiniz. Tecrübe önemli yani.

Yok hocam, soruya bağlı. Bazı sorularda negstifi denk gelir bazılarında 2 katı. Soru çözdükçe alılacaksınız ve görür görmez bunu 2 parantezine alayın ya da -1 parantezine alayın diyeceksiniz. Tecrübe önemli yani.
Şurasını anlamıyorum. Kafamıza göre sayı sokmak yasak değil mi ya? Okulda hocam öyle demişti. O yüzden sorun yaşıyorum.

Geri
Yukarı