Kick Boksa Başlamak

Merakın varsa başla tabi. Ama fena dövüyorlar başta haberin olsun:) Nasıl olsa anlamıyor diyip dalıyorlar resmen:) Sana hitap ederse devam edersin, belki başka dala yönelirsin belki de bırakırsın. Başlamadan bilemezsin maalesef:)

İlk aylarda sıkıcıdır genelde. Sonradan antreman sırasında senelerdir bu spora giden, iyi bilen birini karşına alarak çalışırsan çok zevkli geçiyor zaman.

Yakınlarında JUDO var ise kesinlikle tavsiye ediyorum. Araştırmalısın. Sakın güreş gibi bir spor olarak bilme. En kolay örnek olarak kol kırma tekniği var diyebilirim. Bence en zevkli spor dallarından birisidir.

Ben daha çok fiziksel aktivitede bulunmak için gitmeyi düşünüyorum. Hem birkaç tekniği varmış ve birkaç yerde okumuştum, dayanıklılığı arttırıyormuş. Tabii gitmeden bişey diyemiyeceğim :)
İlk aylarda sıkıcıdır genelde. Sonradan antreman sırasında senelerdir bu spora giden, iyi bilen birini karşına alarak çalışırsan çok zevkli geçiyor zaman.

Yakınlarında JUDO var ise kesinlikle tavsiye ediyorum. Araştırmalısın. Sakın güreş gibi bir spor olarak bilme. En kolay örnek olarak kol kırma tekniği var diyebilirim. Bence en zevkli spor dallarından birisidir.
Judoyuda araştıracağım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha çok fiziksel aktivitede bulunmak için gitmeyi düşünüyorum. Hem birkaç tekniği varmış ve birkaç yerde okumuştum, dayanıklılığı arttırıyormuş. Tabii gitmeden bişey diyemiyeceğim :)

Judoyuda araştıracağım, teşekkürler.
Kardesim spor gibisi yok. Kondisyon+dayaniklik+kendini savunma sanati herkese oneririm kick boksu.

Kusura bakma o judoymus pardon kardesim.

Üstteki dayak atarlar diyen arkadaşa bakma kick box salonlarını sırf dayak atma, adam dövme yerleri falan sanıyor galiba şevkini kırmasına izin verme. Kick box'a başlamanı mutlaka öneririm yeni başlayan birisine kimse tüm tekniği ile dalmaz eğer dalarsa onuda üstleri döver rahat ol.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı