Yeni hayata başlamak

Renster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yarın değil, önümüzdeki hafta değil, önümüzdeki ay değil tam şu an itibarıyla hayata sıfırdan başlıyorum. Kendimce kurallar, yapılacaklar listesi vb. hazırladım. Sizlerin de önerisini bekliyorum
  • Sosyal medya (Instagram Reels, Youtube Shorts vb.) kesinlikle kullanılmayacak.
  • Başlanılan bir iş yarım bırakılmayacak. (Mesela bir makale, deneme vb. yazmaya başlıyorum fakat sürekli yarım bırakıyordum. Bu kesinlikle yapılmayacak.)
  • Vakit asla boşa harcanmayacak.
  • Para asla boşa harcanmayacak.
  • Diyet ve spor yapılacak. Maalesef kiloluyum.
  • NoFap uygulanacak.
  • Görevler aksatmadan yerine getirilecek. (Mesela şu an en önemli görevim YKS'ye çalışmak. Bu yıl büyük ihtimalle kazanamayacağım seneye baz alınarak hazırlanılacak.)
  • Dil öğrenimi hızlandırılacak. İngilizce dışında bir dil daha öğrenilmeye çalışılacak.
  • Her gün kitap okunacak.
  • Sosyal bir kişi olmaya özen gösterilecek.
Şimdilik liste böyle. Hayat kalitesini artıracak her şeyi önerebilirsiniz.

Merhaba. Yarın değil, önümüzdeki hafta değil, önümüzdeki ay değil tam şu an itibarıyla hayata sıfırdan başlıyorum. Kendimce kurallar, yapılacaklar listesi vb. hazırladım. Sizlerin de önerisini bekliyorum.
  • Sosyal medya (Instagram Reels, YouTube Shorts vb.) Kesinlikle kullanılmayacak.
  • Başlanılan bir iş yarım bırakılmayacak. (mesela bir makale, deneme vb. yazmaya başlıyorum fakat sürekli yarım bırakıyordum. Bu kesinlikle yapılmayacak.)
  • Nofap uygulanacak.
  • Görevler aksatmadan yerine getirilecek. (mesela şu an en önemli görevim YKS'ye çalışmak. Bu yıl büyük ihtimalle kazanamayacağım seneye baz alınarak hazırlanılacak.)
  • Dil öğrenimi hızlandırılacak. İngilizce dışında bir dil daha öğrenilmeye çalışılacak.

Telefon ve bilgisayar kullanmayı bırak. Hangi dine inanıyorsan ibadetlerini yerine getir.

Merhaba. Yarın değil, önümüzdeki hafta değil, önümüzdeki ay değil tam şu an itibarıyla hayata sıfırdan başlıyorum. Kendimce kurallar, yapılacaklar listesi vb. hazırladım. Sizlerin de önerisini bekliyorum
  • Sosyal medya (Instagram Reels, Youtube Shorts vb.) kesinlikle kullanılmayacak.
  • Başlanılan bir iş yarım bırakılmayacak. (Mesela bir makale, deneme vb. yazmaya başlıyorum fakat sürekli yarım bırakıyordum. Bu kesinlikle yapılmayacak.)
  • NoFap uygulanacak.
  • Görevler aksatmadan yerine getirilecek. (Mesela şu an en önemli görevim YKS'ye çalışmak. Bu yıl büyük ihtimalle kazanamayacağım seneye baz alınarak hazırlanılacak.)
Hocam gerçekten disiplinli yapabilirseniz hayatınızın dahada iyi olacağını düşünüyorum bunlardan sonra ama NoFap olayına anlam veremedim. Bağımlı gibi yapmadığınız sürece NoFap'e gerek olmayacağını düşünüyorum.

Hocam gerçekten disiplinli yapabilirseniz hayatınızın dahada iyi olacağını düşünüyorum bunlardan sonra ama NoFap olayına anlam veremedim. Bağımlı gibi yapmadığınız sürece NoFap'e gerek olmayacağını düşünüyorum.
NoFap'ten kastım bağımlı gibi yapmamak zaten hocam.

Kendi içerisinde çelişen maddeler var;
gibi..

Hepsi tamam ama 1. maddeye : "yurtdışına kapak atmak için ne gerekiyorsa yapılacak" maddesini ekle.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı