Kıdemli üyelerin zorbalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam mesela "X monitörü y monitörden daha iyi" diyor ama ben bunu yanlış bilgi olarak nasıl kanıtlayacağım? Ama biliyorum o monitörün ondan iyi olmadığını ve bilgili bildiğimiz kişiler bile yapıyor bu tarz şeyleri.

Forum çok aktif bir forum olsa bile monitör konularına sürekli uğrayan kitle o kadar belli ki ezberledim. Monitör konularına yeni ve farklı fikirlere sahip üyeler asla girmiyor. Girenlerde benzer fikirde oluyorlar sonra da atıyorum gelen bir bilgisiz üye de linçini yiyor çıkıyor. 😀
Kısır döngü. Monitör konularında benzer fikre sahip olduğum sadece 1 kişi var oda benzer monitörü kullanıyoruz diye.

Monitör konuların özeti IPS panel öner geçten ibaret çok da bir şey beklememek lazım. VA almak isteyen kullanıcılara neden alıyorsun? Diye sualden geçiren bir forumuz.

Niye? Geçirmeyelim mi? Neden alsın ki? Artısı nedir?

Geçirip geçirmemenize ben karışamam ama VA panellere komple çöp muamelesi yapan kitle sağ olsun güzel VA panellerde direkt arada linç yiyor. Bir konuda başıma geldi. Bildiğiniz gibi yavaş VA paneller olduğu gibi hızlı VA panellerde mevcut ve bunları görüp çöp diyen kitle cirit atıyor. Önüne gelen IPS tayfa ve bu tayfada kendi arasında çakışıyor ona gülüyorum ben.

@ÖmerKu
Üzücü yanı herkesin aynı şeyi önermesi değil bence, herkes birbirinden görüp hiçbir fikir sahibi olmadan, tamamen özentilikten (?) dolayı bunu yapması. Herkes IPS öneriyor ama neden? Bilgisi falan olduğu için mi? Hayır tabii ki, A ya da B de IPS öneriyor diye.

Ben de IPS öneririm mesela ama ben IPS'i daha çok beğendiğim ve konu sahibinin de beğeneceğini düşündüğüm için, gerekirse konuya sebeplerini de yazıyorum. İsteyen VA alabilir, gidip linçlemem.
VA'da siyahlar daha iyi. Günlük kullanımda, ofis ortamında vs. VA kullanmak daha mantıklı olabilir görsel deneyim açısından. Oyun gibi özel amaçlarda da başarılı olan modeller var.

Hocam tahmin ediyorsunuzdur zaten ama hangi forum olduğunu söylemeyeceğim. Bir forumun kıdemlilerine göre de GameBooster monitör gayet iyi ve alınabilir. En azından Technopat Sosyal bu kadar değil. Çünkü diğerleri fiyat performans sistem çıkarıyor ama sistemin fiyat performans olması için illa bir şeyden kısıyorlar ve genellikle PSU'dan kısıyorlar. Adam Youtube kanalında Performax PSU, Rampage direksiyon, GameBooster monitör överse, forumda da öyle bir kitle bulunur. Ben bu konuda Technopat'ı gerçekten takdir ediyorum ama o kadar cahilce olmasa da, yine bu tarz şeyler oluyor burda da işte.
Bu anlattığınız durum her forumda var ve bahsettiğiniz forumu biliyorum. Evet GameBooster öneren kitleyi de biliyorum o forumda. Ama şöyle de bir durum var. Mesela bu hatayı Technopat'ın kendisi de yapıyor, Monster notebook reklamı paylaşıldı bir kere bilirsiniz bende yorum yaptım çokta dalga geçildi. En son ise VA 100 hz monitörün reklamı yapıldı ve hayatımda görebileceğim en kötü ufo testine sahip bir monitördü, bilin bakalım ne oldu ? Herkes önerdi. 😀

@ÖmerKu
Üzücü yanı herkesin aynı şeyi önermesi değil bence, herkes birbirinden görüp hiçbir fikir sahibi olmadan, tamamen özentilikten (?) dolayı bunu yapması. Herkes IPS öneriyor ama neden? Bilgisi falan olduğu için mi? Hayır tabii ki, A ya da B de IPS öneriyor diye.

Ben de IPS öneririm mesela ama ben IPS'i daha çok beğendiğim ve konu sahibinin de beğeneceğini düşündüğüm için, gerekirse konuya sebeplerini de yazıyorum. İsteyen VA alabilir, gidip linçlemem.

VA'da siyahlar daha iyi. Günlük kullanımda, ofis ortamında vs. VA kullanmak daha mantıklı olabilir görsel deneyim açısından. Oyun gibi özel amaçlarda da başarılı olan modeller var.

Forumun monitörler konusundaki tek sorunu bu ve siz çok iyi özetlemişsiniz durumu tebrik ederim. 👍

Muhtemelen ben bile bu kadar güzel özetleyemezdim bu yüzden teşekkürde ederim. Tabii diğer konular ve diğer forumlar bundan tamamen bağımsız konuyu karıştırmamak gerekirse bu sadece monitör tayfa için geçerli.

Forumun monitörler konusundaki tek sorunu bu ve siz çok iyi özetlemişsiniz durumu tebrik ederim. 👍

Muhtemelen ben bile bu kadar güzel özetleyemezdim, bu yüzden teşekkür de ederim. Tabii, diğer konular ve diğer forumlar bundan tamamen bağımsız konuyu karıştırmamak gerekirse bu sadece monitör tayfa için geçerli.
Rica ederim, sağ ol. :D

Genel olarak forumun tamamında var bu etki hocam, sadece monitör tayfaya özel bir durum olduğunu düşünmüyorum. Monitörler, güvenlik vb. kategorilerde etkisi daha baskın tabii, orası ayrı konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiginiz kişiyi lütfen açık açık söyleyin ki biz de o kişiyi bilelim. O kişi de anlasın yanlışını. En doğrusunun böyle olacağını düşünüyorum.

@CEO of SM Technology
Kaos çıkar burada. Yottapat'a laf atmak istemiyorum ama tartıştığımız konu şununla aynıydı:

Onu bunu bilmem ama bir üyenin sonunda şu konuya eninde sonunda değinmesine çok sevindim. Mesaj sayısına güvenip algı yapan kitle en tehlikeli kitle şu an.

Tabii bu konuyu başkasının açmasını beklerdim benim gibi ama buda olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı