Kıl dönmesi fistül (kuyruk sokumu) prosedürü nasıl işliyor?

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, fark edeli 2 hafta oldu. Yarın doktor bakacak. Tecrübeniz varsa yazabilir misiniz? İyileşme süreci, ameliyat, oturamamak vs.

1 saatten fazla oturmamaya çalış. Oturduktan sonra kalk gezin biraz. O bölgeyi mutlaka temiz tut, alabilirsen her gün duş al ve o bölgeyi iyice temizle. Ameliyat olsan bile o bölgeyi temiz tutmaya özen göstermezsen tekrarlayabilir. Küçük kıl, tüylerden temiz tutman lazım kuyruk sokumunu.

Kesinlikle Mikro sinüsektomi yöntemini tercih etmelisiniz. İstanbul içi doktor olarak Op. Dr. Atilla kaya'yı öneririm. Eğer çok ileri seviyede değil ise aynı gün ayağa kalkacak şekilde, ağrısız küçük bir operasyon ile kurtulursunuz. Hem bu yöntem ile tekrarlama olasılığı çok daha düşük. Ben bu operasyonu olduktan 2 gün sonra halısaha maçına gitmiştim :) Tabii biraz dikişleri attırdık ama olsun.

Arkadaşlar, fark edeli 2 hafta oldu. Yarın doktor bakacak. Tecrübeniz varsa yazabilir misiniz? İyileşme süreci, ameliyat, oturamamak vs.
Öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık 2 sene önce bende bu sorundan muzdarip olunca Ankara'da Gata hastanesine gittim. Doktor 5 dakikadan kısa bir muayene sonucunda ameliyatla uygulanması için bize bir ilaç ismi verdi, ilaç sadece Eczacılar Odasından alınabiliyordu yanılmıyorsam. Biz mahalledeki eczacımızdan rica ettik o da siparişi verdi ve 2 kutu o ilaçtan aldık, sanırım toplamda 200 lira civarı bir meblağ tuttu.

İlacı ameliyat öncesi doktora verdik, tamamen uyutuldum ve hiçbir şey hissetmedim. Yaklaşık 2 saatin ardından ağrısız sızısız taburcu oldum. 10 gün rapor verildi ve oturmamam tavsiye edildi. 1 haftanın sonunda iz görünmüyordu.

Bu ameliyatı olan çok sayıda yakınım var ve hepsi orta çağdan kalma tedavi yöntemleriyle ameliyat edilmiş gibi anlatıyorlar süreci; benim açımdan güle oynaya geçti. Tavsiyem durumun varsa özelde ol, yoksa iyi bir devlet hastanesinde olmaya çalış. Eğer benim yöntemimle olursan emin ol çok rahat geçecek.

Valla ben oldum, gitmeden önce orayı bir güzel temizle. Ameliyat derlerse, tüy dökücü sprey'ler var, kendin yapabilirsen yap, olmadı ailenden biri gelip halledebilir. Hiç kıl kalmasın kısaca. Ameliyatına göre değişir. Ben lokal anestezi istedim, ameliyatı oldum, direk beni sırt üstü yatırdılar. Lokal anestezi olunca, işememe sorunu var üstelik. Ayrıca operasyonun olduğu yere bana, kuyruk takmışlardı, 1 hafta onla gezmiştim evde :)

Valla ben oldum, gitmeden önce orayı bir güzel temizle. Ameliyat derlerse, tüy dökücü sprey'ler var, kendin yapabilirsen yap, olmadı ailenden biri gelip halledebilir. Hiç kıl kalmasın kısaca. Ameliyatına göre değişir. Ben lokal anestezi istedim, ameliyatı oldum, direk beni sırt üstü yatırdılar. Lokal anestezi olunca, işememe sorunu var üstelik. Ayrıca operasyonun olduğu yere bana, kuyruk takmışlardı, 1 hafta onla gezmiştim evde :)
Hocam bir kere fenol adında bir ilaç ile tedavi oldum. Sonra bir kere tekrarladı enfeksiyona bağlı ateş bir kaç gün doktor ile iletişim halinde olduk. Doktor lazer ile sırt , bel ve kalçadaki kılların alınmasını söyledi. Dediklerini yaptık şu anlık 3.yü tekrarlamadı. Umarım tekrarlamaz. Zor bir süreç tabi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle mikro sinüsektomi yöntemini tercih etmelisiniz. İstanbul içi doktor olarak op. Dr. Atilla Kaya'yı öneririm. Eğer çok ileri seviyede değil ise aynı gün ayağa kalkacak şekilde, ağrısız küçük bir operasyon ile kurtulursunuz. Hem bu yöntem ile tekrarlama olasılığı çok daha düşük. Ben bu operasyonu olduktan 2 gün sonra halı saha maçına gitmiştim :) tabii biraz dikişleri attırdık ama olsun.

Kral acil bir dönüş yapar mısın bana. Acil ama lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı