Kıl Dönmesi Hakkında

VolumeGG

Decapat
Merhaba, ben 8. sınıf öğrencisiyim ve önemli bir sene. Eylül ayının sonlarında kuyruk sokumunda kıl dönmesi olduğunu fark ettim. Fakat geciktirmem gerekti. Çünkü bayağı bir boşluk olacaktı ve bunları tamamlamak zorlaşacaktı. Yazın sınavdan hemen sonra ameliyat olmayı düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşayacağınız boşluk 1 hafta. Kendinizi bu kadar strese sokmayın. Operasyondan birkaç saat sonra taburcu ediliyorsunuz ve 1 hafta kadar ev istirahati alıyorsunuz. Kıl dönmesinin tedavisi geciktirilirse çok daha uzun süreli sorunlara neden oluyor. Yazın olunan ameliyat da ayrı bir işkencedir. Tavsiye etmem. Eğer imkanınız varsa yarı yıl tatilinde aradan çıkartın.

Tanıdığım biri bu ameliyatı 3-4 defa oldu. Hijyene dikkat edilmesse sürekli tekrarlamaktadır. Deri altında derin bir yuva yoksa ilaç tedavisi, hap ve krem ile sorun çözülmektedir.

Hemen farkettigin an çok büyümemişse eger patlatsaydin elinle duşta. Sonra sabunlar* temizlerdin.
Yanlış bilgi, böyle bir şey yapmayın, yapamazsınız da zaten. Hemen doktora görünün, ameliyat gerekiyorsa olun. İstirahat 1 haftadır ortalama. Dönem arasında yaparsınız, ders çalışmanıza da engel olmaz. İlerlerse daha büyük sonuçlar doğurabilir. Beklemeye lüzum yok.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi, böyle bir şey yapmayın, yapamazsınız da zaten. Hemen doktora görünün, ameliyat gerekiyorsa olun. İstirahat 1 haftadır ortalama. Dönem arasında yaparsınız, ders çalışmanıza da engel olmaz. İlerlerse daha büyük sonuçlar doğurabilir. Beklemeye lüzum yok.
Neden yapamayasiniz ki ? O kadar korkunç bi hastalik deil kil dönmesi. Erken tedavi edildigi takdirde bi sorun kalmaz. Ben daha önce yaptim. Kalcamda çıkmıştı. Patlattim hic sorun kalmadi. O kıl uzamadan oradan tahliye oldugu surece sorun kalmayacaktir.

Neden yapamayasiniz ki ? O kadar korkunç bi hastalik değil* kil dönmesi. Erken tedavi edildigi takdirde bir* sorun kalmaz. Ben daha önce yaptim. Kalcamda çıkmıştı. Patlattim hic sorun kalmadi. O kıl uzamadan oradan tahliye oldugu surece sorun kalmayacaktir.
Kıl dönmesinin ne olduğunu bildiğinize emin misiniz?

Son düzenleme:
Evet. Peki siz ?
Kıl dönmesi genellikle saçtan dökülen kılların kuyruk sokumunda birikip deri içine kaçmasından ibarettir. Kıl dönmesinde bahsi geçen kıl büyümez. Kıl dönmesi sadece kuyruk sokumunda oluşur ve öyle elinizle patlatabileceğiniz bir şey değildir. Çoğunlukla ameliyat gerektirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı