Kıl dönmesi için hangi ameliyat olunur?

Merhaba iyi aksamlar. Kil donmesi riskini arttiran seyler nelerdir dikkat edilmesi gereken seyler var mi? kuyruk sokumundaki killari duzenli tiraslasak kil donmesi riski gider mi?
Arkadaki kılları iyi temizlemek gerekiyor. Tek bu kıllar da değil ensenizden düşen kıllar, saç vb. Kısacası temizlik çok önemli. Fazla oturmamak da önemli.
Ailem biliyor. Hatta Annem o kadar korkusuz ki kendisi kılı ben çekeyim diyor fakat doktora gideceğim diyorum. Bu ağrı bu 4 gündür böyle. İlk gün sadece otururken ağrımaya başladı geçer sandım. 2 3 gün derken baya ağrı artmaya başladı ve dün kesin olarak kıl dönmesi olduğunu anladım. dün akşam kan geldi. Fakat bundan 2 ay önce iç çamaşırımda yine kan vardı. Fakat, ne bir ağrı nede bir delik vardı. Aslında utanmaktan çok korkum var. Ameliyat nasıl geçer diye acır mı? veya ondan sonra acır mı korkutan şeyler bunlar. Ve özel hastaneye mi gitmeliyim yoksa devlet hastanesine. Ücretleri ne kadar olur acaba? Yarın gideceğim doktora durumu anlatacağım.

Araştırmama göre yanıt vermem gerekirse ne kadar kılınız çoksa genetik olarak o kadar fazla olabilme riski var. Ben babadan gelme baya kıllı biriyim fakat ailemde hiç böyle bir şeyle karşılaşan yok şansıma.

Kanama dün başladı. Yarın doktora gideceğim geç olur mu acaba? Bu arada günde neredeyse 10 saat falan bilgisayarda zaman geçiriyorum. Ve spor neredeyse hiç yapmıyorum.
İşin kötü tarafı ne biliyor musunuz :D 1 ay önce izlediğim bir yayıncı da o ameliyatı olmuştu. (Jahrein) Ve biraz araştırmıştım baya kötü gözüküyordu umarım başıma gelmez diyordum. :D
Korkma ameliyattan sakın YouTube'den nasıl yapıldığına bakma miden bulunabilir. Ameliyat sürecini anlattığım bir konum var bakabilirsin veya tekrar da anlatabilirim. Tabii öncelikle senin ameliyat yöntemin belli olması lazım. Belki kıl çok küçüktür.
Evet ama asıl acı ameliyattan sonra başlıyor. Haftalarca oturamıyorsun.
Gereksiz korkutmaya gerek yok. Olduğu ameliyata göre değişiyor. Bir ameliyat yöntemi vardı plastik dikiş atılıyordu ismini unuttum. 1 gün olmadan rahatça iyileşip günlük işlerine dönebiliyordun.

Son düzenleme:
Hocam geçmiş olsun çok sıkıntılı bir durum Allah hiç kimsenin başına vermesin.
Teşekkür ederim. Amin.
Arkadaki kılları iyi temizlemek gerekiyor. Tek bu kıllar da değil ensenizden düşen kıllar, saç vb. Kısacası temizlik çok önemli. Fazla oturmamak da önemli.

Korkma ameliyattan sakın YouTube'den nasıl yapıldığına bakma miden bulunabilir. Ameliyat sürecini anlattığım bir konum var bakabilirsin veya tekrar da anlatabilirim. Tabii öncelikle senin ameliyat yöntemin belli olması lazım. Belki kıl çok küçüktür.

Gereksiz korkutmaya gerek yok. Olduğu ameliyata göre değişiyor. Bir ameliyat yöntemi vardı plastik dikiş atılıyordu ismini unuttum. 1 gün olmadan rahatça iyileşip günlük işlerine dönebiliyordun.
Yarın kesin gideceğim. Ameliyatı öğrendiğimde buraya yazarım.

Tıraşlamak çözüm değil, genel manada vücut temizliği, uzun süreli oturma ve egzersize bağlı olarak gelişiyor bu durum.
Erken teşhisin çok faydası var bende ameliyat oldum cerrahın dediğine göre çok geç kalmışım Hacettepe'deki profesör erken safhada ilaç tedavisi ile halledilebilir ancak sizinki geç safhada dedi. Akıntı-kanama başladıktan sonra iltihap riski çok yüksek o yüzden geç kalınmamalı.
Tavsiye; araştırmanızı iyi yapıp tek doktorla görüşmeye özen gösterin ben 3 farklı doktora gittim 4 farklı antibiyotik kullandım sonunda bağışıklık sistemim zayıfladı bir buçuk sene kadar en ufak mikropta hastalandım.
çok doğru sadece tıraşlamak yetmez.

Totoda Zorro işareti kalmasını istemiyorsanız ve tekrar etmesin diyorsanız Mikro sinüsektomi yöntemi en iyisidir. Çok ileri seviye olmayan vakalara uygulanabiliyor. Yıllar önce oldum ve bir daha sorun yaşamadım. Umarım böyle devam eder. Açık ameliyat(Flat) yönteminden kesinlikle uzak durun. Devlet hastanesi size yöntem sormayacağı için kesip biçer, diker. Önermiyorum.

Yok "durum bunlara bağlı gelişiyor" yani egzersiz yapmamak sürekli yatmak, oturmak, hareketsiz kalmak gibi şeyler riski artırabilir, ayrıca gözeneklerin açılması için vücut temizliği gerekli.
Kanka konu dışı ama 10 saat biraz fazla kendine eziyet etme 😉. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama dışarı çık biraz zaman kıymetli 😄. Ameliyat düşündüğün gibi çok büyük bir şey değil geç safha olmasına rağmen ben ameliyat olduğum gün lokal anestezinin etkisi geçince sigara içmeye gitmiştim😂(sen yapma sakın tavsiye etmem yan etki falan yapar) ertesi gün taburcu oldum 2 hafta pansuman yaptım 3. hafta dikişleri aldım. (kendi bilgim olduğu için yaptım ben sen bilmiyorsan aile hekimine yaptır)
17 yaşımdayım. Farkındayım 10 saat fazla. Şu durumu atlatırsam, günde en az 1 saat spor yapıcam, 7 saati geçmeyecek şekilde pc oturacağım. Bakalım artık.

Totoda Zorro işareti kalmasını istemiyorsanız ve tekrar etmesin diyorsanız Mikro sinüsektomi yöntemi en iyisidir. Çok ileri seviye olmayan vakalara uygulanabiliyor. Yıllar önce oldum ve bir daha sorun yaşamadım. Umarım böyle devam eder. Açık ameliyat(Flat) yönteminden kesinlikle uzak durun. Devlet hastanesi size yöntem sormayacağı için kesip biçer, diker. Önermiyorum.
Tamamdır özelde yaptıracağım. Umarım dediğiniz işi biliyorlardır.

Dediklerine katılıyorum. Yukarıda anlattığım yöntem buydu. Benim yaram henüz kapanmadı doktora gittiğimde ben hastalara ameliyat olmayın falan diyorum gibisinden bir şey dedi. Ozaman niye yaptın? :D
Bulamadım. Max 1-2 aya ben de anlatırım belki.

Teşekkür ederim. Amin.

Yarın kesin gideceğim. Ameliyatı öğrendiğimde buraya yazarım.
Ben daha bu hafta oldum. Benimki küçüktü sanırım 2 güne de taburcu oldum. Şu an evdeyim perşembe de dikişlerimi aldıracağım. Ağrım sızım da olmadı dren hariç. Üstüne de yatabiliyorum. İz konusunda bir fikrim yok şu anlık ancak özele giderseniz 20 bin lirayı gözden çıkarmanız gerek.
Dediklerine katılıyorum. Yukarıda anlattığım yöntem buydu. Benim yaram henüz kapanmadı doktora gittiğimde ben hastalara ameliyat olmayın falan diyorum gibisinden bir şey dedi. Ozaman niye yaptın? :D

Bunu öğrendiğim iyi oldu :(. Sizin yaranız ne durumda ?

Ben daha bu hafta oldum. Benimki küçüktü sanırım 2 güne de taburcu oldum. Şu an evdeyim perşembe de dikişlerimi aldıracağım. Ağrım sızım da olmadı dren hariç. Üstüne de yatabiliyorum. İz konusunda bir fikrim yok şu anlık ancak özele giderseniz 20 bin lirayı gözden çıkarmanız gerek.

Bunu öğrendiğim iyi oldu :(. Sizin yaranız ne durumda ?
Ben açık ameliyat oldum. Az kaldı kapanmasına 7-8 ay oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı