Kıl dönmesi için hangi ameliyat olunur?

Tamamdır özelde yaptıracağım. Umarım dediğiniz işi biliyorlardır.
İstanbul Bakırköy civarı benim doktoru önerebilirim. Gerçekten işinden iyi anlıyor. Op. Dr. Atilla Kaya. Pump it up müziği eşliğinde, iki tane fıstık gibi hemşire ile beraber operasyonum gerçekleşmişti :D Estetik olarak yapıyor ve ameliyat izi denen bir şey kalmıyor.

Dediklerine katılıyorum. Yukarıda anlattığım yöntem buydu. Benim yaram henüz kapanmadı doktora gittiğimde ben hastalara ameliyat olmayın falan diyorum gibisinden bir şey dedi. Ozaman niye yaptın? :D

Mikro yöntemi aslında tam olarak ameliyat denemez. Sadece kılın birikmiş olduğu bezeyi daire şeklinde yer açarak alıyorlar. Ben halısaha maçına gitmiştim 2 gün sonra. Biraz kanlar eşlik etti ama sorun olmadı :D Aynı şekilde benim de bire süre açık kaldı. Geçici dikiş atılıyor ve kapanması bekleniyor. Tabii biraz garip oluyor insan. Totota öyle bir açık olunca :)

Ben hiç bakmadım yarama. Babam pansuman yapıyor iz elbet olur hiç merak etmedim. Bakmam da büyük ihtimal. :D Banyo yaparken oraya su gelince bir değişik oluyorum okadar.
Sizin büyük baya galiba. Benim baya küçüktü. Açık ameliyat olmadım sanırım. Ne olduğum hakkında da bir fikrim yok :D.

İstanbul Bakırköy civarı benim doktoru önerebilirim. Gerçekten işinden iyi anlıyor. Op. Dr. Atilla Kaya. Pump it up müziği eşliğinde, iki tane fıstık gibi hemşire ile beraber operasyonum gerçekleşmişti :D Estetik olarak yapıyor ve ameliyat izi denen bir şey kalmıyor.

Mikro yöntemi aslında tam olarak ameliyat denemez. Sadece kılın birikmiş olduğu bezeyi daire şeklinde yer açarak alıyorlar. Ben halısaha maçına gitmiştim 2 gün sonra. Biraz kanlar eşlik etti ama sorun olmadı :D Aynı şekilde benim de bire süre açık kaldı. Geçici dikiş atılıyor ve kapanması bekleniyor. Tabii biraz garip oluyor insan. Totota öyle bir açık olunca :)
Ameliyata koşa koşa giderdim. :D. Maalesef Diyarbakırdayım.

Ameliyata koşa koşa giderdim. :D. Maalesef Diyarbakırdayım.
Keşke dediğim yere gidebilseydiniz. Birçok arkadaşımı da yönlendirdim oraya. Mutlu mesut hayatını geçiriyorlar. 15 dakikalık bir operasyon, lokal anestezi ile yapılıyor. Bayıltmaya bile gerek yok. Aynı yöntemi uygulayan doktor araştırmanızı tavsiye ederim. Diğer yöntemler pek başarılı olmuyor ve süreçleri acılı oluyor. Bahsettiğim yöntem ile aynı gün işe devam edebiliyorsunuz.

Kıl dönmesi tedavisinin birçok yöntemi var. Gümüş nitrat, flat(açık) ameliyat, kapalı ameliyat, Mikro sinüsektomi vs. diye gidiyor. Başarı oranı en yüksek olan Mikro. Diğerlerinin tekrar etme ihtimali var maalesef. Ve gereğinden çok fazla alanı gereksiz yere kesiyorlar.

Yani demek istediğim bulduğunuz ilk doktora ameliyat olmayın. Yöntemleri araştırarak olun. Sonradan pişman olabilirsiniz. Ben zamanında 500TL verdim sadece ve bu illetten kurdultum. Pahalı bir operasyon değil. Diyarbakır'dan uçakla İstanbul'a gitseniz, operasyonu olur aynı gün geri dönersiniz. O kadar rahat oluyor :) Diğer yöntemler ile 1-2 ay yatağa yüzüstü mahkum kalmak mümkün. Amcam 2-3 kere flat(açık) ameliyat oldu. Ve sürekli tekrar etti. Ayıptır söylemesi kıçı bu ameliyatlar yüzünden dünya haritası gibi oldu :) Tedavi yöntemini iyi belirleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı