Kıl dönmesi ameliyat sonrası temizlik

453987

Decapat
Merhaba, ameliyatın biteli yaklaşık 20-25 gün oldu. Flap, yani kapalı dedikleri türden ameliyat oldum. Dikişleri pazartesi aldırmıştım. Doktor "1 hafta fazla oturma" dedi. Tamam dedim. Yan oturmaktan sağ kolum ağrıyor. Neyse. Dikişli bölgede dahil olmak ûzere şerefsz kıllar tekrar çıkmaya başladı. Şu an lazer epilasyona verecek param yok. Sadece o bölge 500 TL ve 6-8 seans yaklaşık 4500 TL. Sonucunu da bilmiyorum. Kılları tabii ki jiletle alamam. Başına böyle bir olay gelen var mı? Çözüm olarak ne sunarsınız? Teşekkür ederim.
Allah tüm hastalara şifa versin.

Allah yardımcın olsun kıl dönmesi cidden zor durum. Amcaoğlum 4 kez ameliyat oldu bu kıl dönmesinden dolayı. Küçük bir tıraş makinesiyle alabilir misin? Uygun mu o bölge?

Allah yardımcın olsun kıl dönmesi cidden zor durum. Amcaoğlum 4 kez ameliyat oldu bu kıl dönmesinden dolayı. Küçük bir tıraş makinesiyle alabilir misin? Uygun mu o bölge?
Kuyruk sokumundan 5-6 cm aşağı diye tahmin ediyorum. Normalde flap ameliyatı 7 cm oluyormuş. Makine ile ameliyattan önce temizledim ama saatlerimi aldı. Titiz davrandığım için. Dikişe zarar veririm korkusundan bilmiyorum.
Bir bilgim yok fakat tüy dökücü mantıklı olmaz mı?
Alerji yapar diye korkuyorum kardeşim. Bölge sıkintılı. Aklima gelmedi değil. Kremde geldi ama genital için olanı yok. Ben sadece yaşayıp deneyim elde eden birisi varsa fikir alayım dedim.

Geri
Yukarı