Kılıçdaroğlu aday olmasın diyenlere karşı

Makaleler
9
Daha fazla  
En az şu ankiler kadar tehlikeli insanlardır. Kılıçdaroğlu'nun kendisinin adaylığını empoze ettiğini düşünürken asıl kendileri ise başka insanlara düşüncelerini empoze ederler.

Kendilerince şakalar, akımlar çıkararak bu kişinin adaylığını ve ismini lekelemeyi hedeflemekte, bazıları ise "Kılıçdaroğlu aday olursa Tayyip'e oy veririm." şeklinde tarafını belli eder.

Gerçekten komik. Karşısında kim olsa veririm diye başlayan insanlar yok şu kesin aday olsun kazanır yok bu kesin aday olsun kazanır şeklinde konuşuyor.

Öncelikle Cumhurbaşkanı olmak yorucu bir iş. Ne olursa olsun çok yoğun programı olan işi bitmeyen bir meslek. Mansur ve Ekrem Bey gerçekten aday olmak istemiyor olabilir. Bunun dışında da adayımız olmadığına göre Kılıçdaroğlu'nun aday olmasına soğuk bakmıyorum.

Ayrıca Yavaş Kürtlerden aday alamazken İmamoğlu da belli bir kesimden oy alamıyor. Mükemmel aday diye bir şey de yok. Anketlerin hiçbiri seçim gecesi olacakları bilemez.

Son olarak şunu belirteyim ben bir "taraf" değilim ancak sözde vatansever arkadaşlarımızın hiçbirinin öyle olmadığı kanaatindeyim. Bu konudan ne kadar linç yiyeceğimin de farkındayım ancak yine de açıyorum.

Son düzenleme:
En az şu ankiler kadar tehlikeli insanlardır. Kılıçdaroğlu'nun kendisinin adaylığını empoze ettiğini düşünürken asıl kendileri ise başka insanlara düşüncelerini empoze ederler.

Kendilerince şakalar, akımlar çıkararak bu kişinin adaylığını ve ismini lekelemeyi hedeflemekte, bazıları ise "kılıçdaroğlu aday olursa Tayyip'e oy veririm." şeklinde tarafını belli eder.

Gerçekten komik. Karşısında kim olsa veririm diye başlayan insanlar yok şu kesin aday olsun kazanır yok bu kesin aday olsun kazanır şeklinde konuşuyor.

Öncelikle Cumhurbaşkanı olmak yorucu bir iş. Ne olursa olsun çok yoğun programı olan işi bitmeyen bir meslek. Mansur ve Ekrem bey gerçekten aday olmak istemiyor olabilir. Bunun dışında da adayımız olmadığına göre kılıçdaroğlu'nun aday olmasına soğuk bakmıyorum.

Ayrıca yavaş kürtlerden aday alamazken imamoğlu da belli bir kesimden oy alamıyor. Mükemmel aday diye bir şey de yok. Anketlerin hiçbir seçim gecesi olacakları bilemez.

Son olarak şunu belirteyim ben bir "taraf" değilim ancak sözde vatansever arkadaşlarımızın hiçbirinin öyle olmadığı kanaatindeyim. Bu konudan ne kadar linç yiyeceğimin de farkındayım ancak yine de açıyorum.

Kardeşim iyi güzel fakat Anadolu'daki adam bu adamı ajan sanıyor az gerçekliğe dön.

Türkiye tarihinde en iyi siyasetçi Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Hep de öyle kalacaktır kim gelirse gelsin nereye gideceğimiz belli sonunda. Son yıllarında hepsi sapıtıyor.
Mustafa Kemal Atatürk zamanında çok partili sisteme geçilmeye çalışmış fakat geçilmemiş siyasetten çok yönetim ve savaş kısmında etkili bir insan değil mi?

15 yaşında siyaset hakkında bildikleri tek şey ekonomi kötü olan tiplerin çıkardıkları meme, oy kullanmaya yaşı yetmeyen veletler yorumlarda aday olmasın diyor, ironik gerçekten ya Z kuşağı akıllı diyorlardı da diğer kuşaklardan daha az IQ'ya sahipler.

Siyaset konusunda tarafsız, ideolojik olarak etikete sahip olmak istemeksizin milliyetçi diyebileceğiniz birisi olarak Masnur'un aday olmasını çok isterdim. Mansur aday olmak istemiyor o nedenle tek seçenek Kılıçdaroğlu.

Şu an "Kılıçdaroğlu aday olmsın" diyenler seçim günü Kılıçdaroğlu'na verecek bundan neredeyse eminim.
Ne sağcıyım ne de Solcu ancak ilk turdan sonra iktidarı desteklemeyenler Kılıçdaroğlu'na oy verecek gibi geliyor.

Yıllardır alamayan adam bu seçimde hiç alamaz. Millet kızmakta haklı hiç kusura bakmayın. Sadece bu işin biraz cılkı çıktı ki klâsik Türk milleti gayet normal. Senin koskocaman bir adayın var. Her kesimin çıksa oy veririm dediği ve her ankette kazan bir aday. Tabii ki Mansur Yavaş. Ulan sırf Ankara gidecek diye aday olmasın diyenler var. Be güzel kardeşim TR seçimi kaybettikten sonra Ankara'da mansur olsa ne olacak. Hepimiz o zaman Ankara'ya taşınalım. Vallahi kim ne derse desin. Kırmızı elmaya nasıl kimse siyah diyemiyorsa adaylığada mansur başkan varken kimse aklından geçirmemeli. O kk olursa AKP veririm diyen amiplerde bu işin suyunu çıkaranlar.

Atatürk'ü tek parti yüzünden diktatör sayanlar var. Ama en iyi niyetli diktatör diyorlar.
Başkomutanlık yetkisi diktatörlüğün sözlük tanımı değil mi zaten?

Bana kalırsa çok iyi bir diktatördür Atatürk.

Yeni konular

Geri
Yukarı