Kılıçdaroğlu; Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım ihlal karası vermesi suçsuz yapmıyor ki. Daha mahkeme sonuçlanmamış. Hakkında 12 dava var deniyor. 1-2 tanesinden suçsuz çıkınca hepsinden suçsuz olmuyor ki.

Bak şöyle örnek vereyim. Senin hakkında 12 ayrı suç iddiası var. Birisi tecavüz birisi taciz birisi hırsızlık birisi adam öldürme birisi gasp böyle böyle gidiyor. Son iki tanesinden birisi hatalı araç park etme biri de kırmızı ışıkta geçme. Senin mahkemen devam ederken bir karar çıkıyor kırmızı ışıkta geçtiğin zaman ışıklar bozukmuş o suçtan beraat ettin diye. Sen otomatikman diğer 12 suçtan da beraat etmiyon ya. AİHM burada haksız tutuklamışınız 5 bin $ ceza ödeyeceksiniz diyor bizim ülke de ödüyor olay böyle bir şey. Sen diyon ki bak gördün mü kırmızı ışıkta geçmemişim demek ki ben suçsusum salın beni.

Güçler ayrılığı başka bir şey. Sonuçta Meclis kararı en üstte sayılır. Bu tarz kararlar meclis kararı ile alınır. Şimdi atıyorum terör suçu için idam kararı verilmek istense gene meclis verecek kararı. Veya genel af çıkarmak istense gene meclis verecek kararı. Meclis kararı ile dokunulmazlık kalkmasında yanlış olan ney?

O zaman evet verdi mi verdi. Şimdi 3-5 oy için bu tarz dönüşlere ne gerek var. Bu arada bence terör ile bağı olan ilişkisi çıkan herkesin dokunulmazlığı kalkmalı.

Bu ne Kemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş sevgisi arkadaş. Bu söylemi bile eleştiremiyeceksek neyi eleştirecez. Neden bu kadar dert oluyor sana!
Herkes herkese dava açabilir troll. Hele güçler ayrılığını yok etmiş bir iktidarı engelleyen ne var bu konuda?
Masumiyet karinesi diye bir şey var.
Meclisin her şeye karar verme yetkisi yok.
Yine söylüyorum ben papağan değilim. Sürekli aynı bilgisizliğe karşı açıklama yapıyorum ama boşa gidiyor. NATO mermer NATO kafa...

Senin bu yandaş medyadan beslenen dilin ancak çoluk çocuğun faşizm özentisini ortaya çıkarır. Bak bu konuda tebrik ederim. Çok faşist varmış Sosyal'de. Sayende hepsi dökülüyor tel tel.

Hukuksuz bir şekilde siyasi tutsak haline getirilen Demirtaş ve birçok HDP'li siyasetçi ile Gezi Davası tutsakları, haber yaptığı için tutsak edilen gazeteciler, tweet paylaştığı için ceza alan herkes bu saçma cezalardan kurtulur. Kemal Kılıçdaroğlu siyasetin, basının ve düşünce/ifade özgürlüğü adına gayet cesur bir açıklama yapmış. CHP'de bunu yapmak bile cesaret isterdi.

.
Ciddi misiniz gerçekten? Hukuksuz derken? Vatan hainliği yapmak ne zaman hak oldu. İnsanda bunu söylerken azıcık utanma olur. Senin o kadar askerini şehit etmiş, ekonomine o kadar zarar vermiş utanmadan bunu söyleyebiliyorsunuz. Komik.

Ben artık gerçekten Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara çalıştığını düşünüyorum. Başka bir açıklaması olamaz. Her seçim yaklaştığında daha fazla ne kadar saçmalayabilir diye düşünüyorum. Şu ana kadar hiç konuşmasa seçimi kazanırdı ama şu yaptıklarıyla mevcut iktidarı aratmayacağını düşünmeye itiyor. Bundan sonra yapabileceği en ama en kötü hamle kendisini aday göstermek olur. Umarım öyle bir şey yapmaz yoksa ülkenin gidişatı için bir ışık göremiyorum.

Bu parti ve devam ekibi türk gençlerinden, vatanseverlerden oy alamaz. Akp formasyonu, onlar gibi adamcılık olan partilerden birisi. Aksini iddia edemezler. Türkiyede büyük tüm partilerden uzak durun, bunlar bu milletin kamburudur. Hdp gibi partiyi çözüm olarak buraya getiren akp ve chp birgün hesabını verecek adli makamlarda..
HDP'yi kim getirmiş?
AKP-MHP-CHP-İYİ hep beraber HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırdılar.
Hani faşizm iyi bir şeyse hepsi birbirinin laciverdi oluverdi o zaman.
Kazık kendisine batınca ancak uyanabildi CHP.
Konuları kavramları karıştırıyorsunuz belli ki. Evet, bir çözüm süreci vardı. O zaman siyaset asıl mecliste HDP ile muhatap olmak varken direkt PKK ile muhatap oldu. Yani AKP-PKK arasında geçen pazarlıklar vardı. HDP'den sadece birkaç kişi görüşmelerde aracı yapıldı. CHP ise işin içinde hiç yoktu.

CHP zamanında AKP'nin izlediği yolu izleyerek oy toplamaya çalışıyor ama tam tersine milletin nefretini kazanıyor. @izmirkartali hadi Kavala'yı geçiyorum. Demirtaş gibi bir vatan hainini neden savunuyorsunuz? Çeksin cezasını.

Ne demesini bekliyorsunuz ki iki taraftan birinin oyunu alması lazım.Muhafazar kesim bu adama böyle açıklamalar yapmasa dahi ağzıyla kuş tutsa bile oy vermeyecek bu kadar basit.O yüzden diğer tarafın oylarına yöneliyor.

Ciddi misiniz gerçekten? Hukuksuz derken? Vatan hainliği yapmak ne zaman hak oldu. İnsanda bunu söylerken azıcık utanma olur. Senin o kadar askerini şehit etmiş, ekonomine o kadar zarar vermiş utanmadan bunu söyleyebiliyorsunuz. Komik.
Kim kimi öldürmüş?
Kafanızdaki karışıklıkları giderin önce. Azıcık mantık, bilim, siyaset bilgisi edinin de öyle taetışmaya girin.
Ekonomine zarar veren, o kadar insanı öldüren, vatanına ihanet eden AKP, FETÖ, PKK, MHP ve derin devlettir.
HDP anayasal bir siyasi partidir. Tek işi siyaset yapmaktır.

HDP'yi kim getirmiş?
AKP-MHP-CHP-İYİ hep beraber HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırdılar.
Hani faşizm iyi bir şeyse hepsi birbirinin laciverdi oluverdi o zaman.
Kazık kendisine batınca ancak uyanabildi CHP.
Konuları kavramları karıştırıyorsunuz belli ki. Evet, bir çözüm süreci vardı. O zaman siyaset asıl mecliste HDP ile muhatap olmak varken direkt PKK ile muhatap oldu. Yani AKP-PKK arasında geçen pazarlıklar vardı. HDP'den sadece birkaç kişi görüşmelerde aracı yapıldı. CHP ise işin içinde hiç yoktu.
Sizin mantiginiza göre vatan hainliği teröristleri desteklemekte sorun yok. Boy boy fotoğrafları var her hdplinin teröristlerle. Nasıl CHP trollüktür bu?
Kim kimi öldürmüş?
Kafanızdaki karışıklıkları giderin önce. Azıcık mantık, bilim, siyaset bilgisi edinin de öyle taetışmaya girin.
Ekonomine zarar veren, o kadar insanı öldüren, vatanına ihanet eden AKP, FETÖ, PKK, MHP ve derin devlettir.
PKK ile fotoğrafları çekinip destekleri kim yaptı?

Kim kimi öldürmüş?
Tek işi siyaset yapmak ise neden apo denilen şerefsizin heykelini dikeceğiz diye açıklama yapıyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı